r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

VLC media player 3.0.0

Strona główna Windows Multimedia Odtwarzacze plików audio i wideo
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

VLC (skrót od VideoLAN Client) media player to bezpłatny odtwarzacz umożliwiający oglądanie filmów i słuchanie muzyki w najróżniejszych formatach (MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, DivX, DVD, MP3, OGG itd.).

Główną siłą programu nie jest jednak odtwarzanie plików zapisanych na dysku twardym czy płycie CD ale przede wszystkim multimediów nadawanych zdalnie (poprzez Internet lub sieć lokalną LAN) za pośrednictwem różnych protokołów dla transmisji strumieniowych. Dzięki temu VLC media player jest jednym z najlepszych rozwiązań do oglądania np. telewizji internetowych nadawanych w różnych standardach. Odtwarzacz obsługuje też różne formaty wyświetlania napisów - funkcjonalność ta nie jest jednak jeszcze ostatecznie dopracowana.

r   e   k   l   a   m   a

VLC potrafi dekodować dźwięk z ścieżki Blu-ray Linear PCM czy Dolby Digital Plus. Ulepszono ponadto dekodery Real Video (wersje 3.0 i 4.0) oraz WMA. Pojawiła się również możliwość obsługi formatów Dirac, MLP and RealVideo w kontenerach MKV. VLC posiada również obsługę cyfrowych tunerów telewizji satelitarnej (DVB-S). Dodano eksperymentalną obsługę nośników Blu-ray oraz materiałów AVCHD.

W nowej wersji wprowadzono również poprawki w dekodowaniu ścieżek dźwiękowych, zakodowanych w systemach 5.1 oraz 7.1 oraz obsłudze plików RealMedia. Użytkownicy wersji linuksowej muszą zwrócić uwagę na usunięcie z projektu pluginów serwerów dźwięku Esound oraz aRts, jak również dodanej obsłudze dźwięku przestrzennego dla serwera PulseAudio. Poprawiono integrację z bibliotekami GTK i Qt.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nowy odtwarzacz VLC: jedno z największych wydań w historii programu

44
OPROGRAMOWANIE 09.02.2018 | Oskar Ziomek

Długo wyczekiwana, duża aktualizacja multimedialnego odtwarzacza VLC do wersji 3.0.0 ponownie pojawiła się na serwerach producenta. Tym razem nie chodzi jednak o serwery dla deweloperów, gdzie program pojawił się jeszcze przedwczoraj i dostęp do niego został szybko zablokowany, ale o serwer publicznie dostępny dla użytkowników. Nową wersję odtwarzacza można już z niego pobierać. Przypomnijmy, że nowe wydanie rozwiązuje wiele problemów, z którymi dotychczas musieli się zmagać użytkownicy. Pojawia się także wiele ulepszeń i nowości w zakresie funkcjonalności, choć jedyne na co nie można liczyć…

Czekasz na nową wersję odtwarzacza VLC? Twórcy zaliczyli falstart i ujawnili nowości

42
OPROGRAMOWANIE 07.02.2018 | Oskar Ziomek

Wielkimi krokami zbliża się premiera dużej aktualizacji odtwarzacza multimediów VLC. Z najnowszego wydania jeszcze przed chwilą można było korzystać już teraz, jak się okazuje – przedpremierowo. Na serwerach producenta przeznaczonych dla deweloperów znalazły się instalatory VLC 3.0.0 – dużego wydania, w którym, jak zauważa serwis Ghacks, lista nowości jest pokaźna i obejmuje poprawki oraz wiele funkcji wcześniej testowanych jedynie w ramach edycji beta. Niestety, wszystko było jedynie niedopatrzeniem ze strony firmy i dostęp do instalatorów został już zablokowany. W Sieci pojawiło się…

Recenzje użytkowników

łatwy w obsłudze, obsługa wszystkich popularnych formatów oraz tych mniej popularnych, intuicyjny
brak
ocena użytkownika

Świetny program, odtwarza wszystko. Nie zabiera dużo zasobów.

21.09.2017 15:45 | Recenzja do wersji 2.2.6
prostota, wbudowane kodeki, dobre narzędzie do synchronizacji napisów, pl
naprawienie uszkodzonych plików nie zawsze coś daje a trwa to długo
ocena użytkownika

sporo narzędzi, świetnie obsługuje filmy bezpośrednio z URL, narzędzia do synchronizacji napisów, opcja naprawy, obsługuje wiele formatów również VCD, DVD,
posiada opcję konwertowania plików oraz strumieniowania.
"prawie" ALL in 1

08.09.2017 17:56 | Recenzja do wersji 2.2.6
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #1163 13.02.2018 21:53

Mam przeglądarkę Opera i czy ta wtyczka jest przydatna ? W ustawieniach instalacyjnych jest do wyboru i nie wiem czy odznaczyć ręcznie czy zostawić fabrycznie zaznaczone np. wtyczka Mozilla i wtyczka ActiveX ?

  #1162 12.02.2018 16:33

Wartość odtwarzacza video lub audio testujmy każdy indywidualnie na najwyższych jego ustawieniach.Tu przykładem współpraca z grafiką,odczyt napisów i czy radzi sobie z 4K.Ten wymieniony to już standard.Dodać należy,czy ma swoje kodeki.Te swoje,to iluzja,bo prawie wszystkie darmowe to - ffdshow.NPrzy dźwięku nie liczmy przy wideo z internetu na coś ekstra.(kompresja przeważnie straszna)Co najwyżej opcja programu powinna mieć dźwięk przestrzenny.Starszy,słabszy sprzęt może miło zaskoczyć i radzić sobie ponad przyjęte wartości,a innym sprawiać kłopoty.Dlaczego?najbliższa prawdzie to ile procesów nie dotycząca obsługi audio-video działa w tle.Jest tak,że materiał oglądany z portalu internetowego tnie,a ściągnięty na dysk bez problemu.Tu przykładem;mam słabiuśki tablecik,który nawet przez producenta ma podane górne granice szczytowe przy video z starym androidem na granicy 1280-720 pikseli.Obejrzeć coś w tym rozmiarze,nawet przy mocnym wi-fi graniczy z cudem.Lecz dopasując mu odtwarzacz (trochę tego przekopałem) a odcinając internet i pośrednie programy towarzyszące-nie programowi,a bździnom telemetrycznym ściągnięty plik też dla 1920-1080 pikseli sprawnie chodzi.Nie odkryłem ameryki,lecz wiele zależy od odtwarzacza,jak i akuratnej konieczności internetu.

mmarekk   10 #1161 12.02.2018 12:35

Jest świetny !!!

  #1160 12.02.2018 01:11

@Krzysztof.: A to takie buty.Dlatego ja od dawna odinstalowuje programy za pomocą revo bo czyści rejestr i usuwa stare klucze i pamieć i ustawienia itd.W vlc przy deinstalacji nawet pojawia się ikonka którą się zaznacza jak chce się wszystko wyczyścić bez względu na to czy będziesz tego programu potem używać czy też nie.Przy instalacji też tak jest tj. zaznaczasz czy mają być wszystkie pliki czy tylko wideo bez audio.A jak chcesz tylko sprawdzić jak vlc player działa to najlepiej pobrać wersje portable i po rozpakowaniu wszystko jest gotowe do działania i jak nie pasuje to po prostu cały folder wyrzucasz..Może nie nadaje się Revo idealnie do odinstalowywania wszystkich programów ale ogólnie czyści i usuwa dobrze.

Bartosz82   7 #1159 11.02.2018 16:59

Ostatnia Data aktualizacji była 9.02.2018 a teraz się zmieniło na Datę aktualizacji:
11 lutego 2018 . Czyżby jeszcze coś przez te parę dni zaaktualizowali ?
Gdzie jest wersja portable VLC na system 64 bitowy ?

Autor edytował komentarz w dniu: 11.02.2018 17:01
Krzysztof.   7 #1158 11.02.2018 13:44

@hm? (niezalogowany): Zrobiłem najpierw, tak jak mówisz, ale to nic nie dało. Dopiero potem sięgnąłem po inne rozwiązania (przywrócenie systemu, Kodec Lite Codec Pack) i też nie pomogło. Ale dziś jestem mądrzejszy - wiem to, czego nie wiedzialem wtedy - że trzeba pogrzebać w rejestrze i po prostu wywalić klucze, które najprawdopodobniej pozostały po odinstalowaniu tego odtwarzacza.

igorp   5 #1156 10.02.2018 21:40

A gdzie się podziała wersja 64 bit?

  #1155 10.02.2018 19:00

@blackwaterpark: Fachowcem nie jestem ale eksperymentuję na różnych programach i wg. moich doświadczeń z playerów tylko potplayer i vlc player się faktycznie liczą ,bo cała reszta działa różnie jedne gorzej drugie lepiej,jedne to wręcz całe multi centra z całą masa zbędnych elementów inne proste i oszczędne ale te dwa są moim zdaniem najlepsze.Kiedyś KMPlayer był świetny ale reklamy go zniszczyły i dodatki przy instalacji Potplayer to jego brat (ten sam twórca ale nie sprzedał tego programu jak poprzednika),choć wersja vlc 3.0.0 jest moim zdaniem nieco niedopracowana i coś czuję że niedługo wyjdzie vlc 3.0.1 tj z poprawkami bo wersja 2,2.8 niektóre pliki odtwarzała po prostu lepiej i się się tak nie wykraszała jak ta.Ja mam taki film na którym dobrze działa właśnie tylko i wyłącznie pot player i vlc 2,2.8 reszta programów albo pada przy próbie odtworzenia albo przy np. przewijaniu albo nawet filmu nie widzi,łącznie z nowym vlc ten co prawda widzi i zwyczajnie odtwarza ale przy przewijaniu pada.Dobry jest też GOMplayer ale to prawie klon vlc playera,smplayer jest już słabszy i ma problemy np. z plikami mkv tj dźwięk odtwarza ale obraz nie..A ten MPC HC z pakietami kodów nie jest ani trochę lepszy od vlc playera choc to dobry player jak dla mnie to prawie to samo. tylko z nieco innym wyglądem i zewnętrznymi kodekami . równie dobrze może to być MPC BE będzie to samo co MPC HC a wg. mnie ma lepszy wygląd od MPC HC,i te same kodeki pasują jak i każde inne kodeki będą pasować.Wadą tych pakietów jest moim zdaniem to że trzeba te pakiety co kilka dni preinstalować jak dla mnie marnowanie czasu na te pakiety No chyba że ktoś lubi co kilka dni(niektóre kodeki są codziennie) pobierać nowe kodeki,stare odinstalowywać i instalować nowe.To zabawa dla hobbystów moim zdaniem.

  #1154 10.02.2018 18:08

@blackwaterpark: "Daum PotPlayer oraz Media Player Classic HC z pakietu K-Lite Mega Codec Pack = czy VLC ma coś, co przyćmi tamte dwa playery"

Tak wbudowane już biblioteki kodeków które ty musisz doinstalowywać i niepotrzebnie robić sobie syf w systemie KLitem ....

hmo   8 #1153 10.02.2018 15:10

@blackwaterpark: Napewno ma wielu swoich zwolennikow. Ja uzywam Pota i VLC i innych wynalazkow ne szukam bo i po co.

blackwaterpark   3 #1152 10.02.2018 13:30

Pytanie do fachowców: od lat używam naprzemiennie Daum PotPlayer oraz Media Player Classic HC z pakietu K-Lite Mega Codec Pack = czy VLC ma coś, co przyćmi tamte dwa playery?

hmo   8 #1151 10.02.2018 10:46

Wersja 3 chodzi u mnie bez zarzutu, mam 64bit. W/g mnie nie ma sie do czego przyczepic, wymagania moje spelnia tak jak powinien. Co bedzie dalej to trudno przewidziec.

  #1150 09.02.2018 23:27

3.0 znów nie ładuje z automatu napisów z rozszerzeniem "txt", czy u mnie się cos pokiełbasiło? Była już taka akcja przed kilku laty, potem twórcy się z tego wycofali... Kiedyś to był najlepszy odtwarzacz, teraz schodzi na psy między innymi przez takie DURNE zagrania! Zastanę przy Allplayerze.

_tommy_   17 #1149 09.02.2018 23:05

@Pioma: Oj czepiasz się szczegółów ;p do normalnego używania jak znalazł, a Ty wymyślasz ;P

Pioma   4 #1148 09.02.2018 22:53

@_tommy_: Zawiesza się przy odtwarzaniu DVD (wirtualne napędy z plików ISO) oraz nie działa opcja przekazywania do Chromocast.

_tommy_   17 #1147 09.02.2018 20:03

@Pioma: Mi wersja 64 bit działa idealnie :P

Pioma   4 #1146 09.02.2018 19:47

@_tommy_: Wersja 64 bit. na razie to porażka. Jedna wielka zawiecha. Nic w zasadzie nie działa. Trzeba odczekać. Wersji 32 bit nie testowałem

_tommy_   17 #1144 09.02.2018 19:10

@wonsky21: Poszukaj, jest.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.