VLC media player VLC media player 3.0.12

Strona główna Windows Multimedia Odtwarzacze plików audio i wideo
​Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

VLC (skrót od VideoLAN Client) media player to bezpłatny odtwarzacz umożliwiający oglądanie filmów i słuchanie muzyki w najróżniejszych formatach (MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, DivX, DVD, MP3, OGG itd.).

Główną siłą programu nie jest jednak odtwarzanie plików zapisanych na dysku twardym czy płycie CD ale przede wszystkim multimediów nadawanych zdalnie (poprzez Internet lub sieć lokalną LAN i WiFi) za pośrednictwem różnych protokołów dla transmisji strumieniowych (w ten sposób może współpracować np. z przystawką Google Chromecast). Dzięki temu VLC media player jest jednym z najlepszych rozwiązań do oglądania np. telewizji internetowych nadawanych w różnych standardach. Odtwarzacz obsługuje też różne formaty wyświetlania napisów - funkcjonalność ta nie jest jednak jeszcze ostatecznie dopracowana.

VLC potrafi dekodować dźwięk z ścieżki Blu-ray Linear PCM czy Dolby Digital Plus. Ulepszono ponadto dekodery Real Video (wersje 3.0 i 4.0) oraz WMA. Pojawiła się również możliwość obsługi formatów Dirac, MLP and RealVideo w kontenerach MKV. VLC posiada również obsługę cyfrowych tunerów telewizji satelitarnej (DVB-S). Dodano eksperymentalną obsługę nośników Blu-ray oraz materiałów AVCHD.

W nowej wersji wprowadzono również poprawki w dekodowaniu ścieżek dźwiękowych, zakodowanych w systemach 5.1 oraz 7.1 oraz obsłudze plików RealMedia. Użytkownicy wersji linuksowej muszą zwrócić uwagę na usunięcie z projektu pluginów serwerów dźwięku Esound oraz aRts, jak również dodanej obsłudze dźwięku przestrzennego dla serwera PulseAudio. Poprawiono integrację z bibliotekami GTK i Qt.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Otwiera mnóstwo formatów, możliwość korekty koloru wideo wyłącznie na czas seansu, prosty interfejs
Czasami okno zawiesza się, szczególnie przy obsłudze menu DVD
ocena użytkownika
13.09.2019 09:39 • Recenzja do wersji 3.0.8

Szwajcarski scyzoryk na prawie wszystkie dziwne formaty wideo i audio, jakie krążą po sieci, i to zasadniczo bez ściągania paczek kodeków. W porównaniu z innymi kombajnami multimedialnymi zachowuje podziwu godną przejrzystość - bardziej zaawansowane rzeczy schowane schludnie w rozwijanych menu, na wierzchu podstawowe przyciski bez migających pasków i ramek. Istnieje możliwość nałożenia efektów na plik wideo tylko podczas seansu, co ma znaczenie, jeśli nie chcemy (lub nie możemy) nadpisać odtwarzanego pliku, ale jest np. za ciemny na nasz gust. Podkolorowany Hitchcock w wersji czarno-białej? Jak najbardziej. Największy minus to dosyć kapryśne otwieranie okien - przy maksymalizacji okna lub odtwarzaniu płyt z własnym menu zdarza się, że program odmawia współpracy i wymaga restartu. Pod względem obsługi menu DVD Windows Media Player wypada zdecydowanie lepiej.

Odtwarza
Brak obsługi napisów txt, brak podstawowych funkcji
ocena użytkownika
31.08.2019 11:55 • Recenzja do wersji 3.0.8

Jeżeli przyzwyczailiście się do standardów panujących na rynku odtwarzaczy to omijajcie ten program. Chcesz zatrzymać odtwarzanie poprzez kliknięcie na obraz? Zapomnij. Szukaj ikonki albo trzymaj klawiaturę na kolanach. Napisy w formacie txt nie są automatycznie odtwarzane. Nie przekonuje mnie, że mogę zmienić rozszerzenie na srt albo załadować napisy ręcznie wybierając plik. Jak sobie robię maraton serialu to chcę siedzieć wygodnie na fotelu z czipsami i klikać NEXT. A skoro przy NEXT jesteśmy. Nie ma takiej opcji, zapomnij, nie pytaj na forum programu bo będą tłumaczyć, że nie rozumieją co to znaczy następny plik, skąd program ma wiedzieć który to następny itp. itd. Masz klawiaturę z przyciskami multimedialnymi? Fajnie, może zadziała pauza, może.