Microsoft kończy z muzyką: Spotify zastąpi Windows Store i Groove Music Pass

Microsoft kończy z muzyką: Spotify zastąpi Windows Store i Groove Music Pass

Microsoft kończy z muzyką: Spotify zastąpi Windows Store i Groove Music Pass
03.10.2017 00:55, aktualizacja: 03.10.2017 15:17

Wydawać mogłoby się, że liczba usług muzycznych opartych na strumieniowaniu będzie tylko rosnąć, mimo że czołówka od lat pozostaje niezmienna. Dość nieoczekiwanie z wyścigu wycofał się właśnie Microsoft – korporacja oficjalnie ogłosiła, że wkrótce wyłączona zostanie usługa Groove Music Pass. Muzyki nie zakupimy wkrótce także w Windows Store.

Dla wielu polskich użytkowników to, że Microsoft w ogóle posiadał dotąd własny streaming muzyczny może być zaskoczeniem – Groove Music Pass nie było bowiem nigdy dostępne w Polsce. Usługa nie odbiegała zasadniczo od modelu Spotify czy Apple Music – za stałą opłatę miesięczną użytkownik uzyskiwał dostęp do klientów mobilnych oraz pulpitowych, na których mógł słuchać milionów utworów dostarczanych przez największe wytwórnie. W ostatnim czasie Microsoft robił wiele, by spopularyzować Groove Music Pass: w pierwszej połowie roku można było uzyskać za darmo aż 4 miesiące dostępu.

Jeszcze w tym tygodniu w kompilacjach testowych Windowsa 10 pojawi się nowa wersja Groove, która pozwoli na eksport list do Spotify.
Jeszcze w tym tygodniu w kompilacjach testowych Windowsa 10 pojawi się nowa wersja Groove, która pozwoli na eksport list do Spotify.

Groove Music Pass to jednak nie jedyne pole, na którym Microsoft wycofuje się z muzyki. Możliwość kupowania płyt zniknie także z Windows Store. Korporacja zrobiła jednak wiele, by użytkownicy mieli zapewnione miękkie lądowanie: klientów ma przejąć Spotify, które zaoferuje użytkownikom Groove 60-dniowy darmowy okres próbny oraz narzędzia, które pozwolą na łatwe przeniesienie list odtwarzania. Groove Music Pass zostanie wyłączone z 31 grudnia 2017 r.

Rezygnacja Microsoftu z samodzielnej sprzedaży muzyki nie będzie miała wpływu na rozwój samego oprogramowania. Microsoft deklaruje, że prace nad samym odtwarzaczem muzycznym Groove będą kontynuowane, jednak pozwolą tylko na odtwarzanie muzyki dostępnej na pamięci urządzenia. Jedyną słuszną usługą muzyczną jest odtąd dla Microsoftu Spotify, które w wersji UWP znajdziecie w w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (75)