Microsoft ma powód do radości, w usługi korporacji wierzą przede wszystkim młodzi

Microsoft ma powód do radości, w usługi korporacji wierzą przede wszystkim młodzi

Microsoft ma powód do radości, w usługi korporacji wierzą przede wszystkim młodzi
Oskar Ziomek
21.05.2018 15:21

Z roku na rok coraz bardziej stawiając na rozwiązania bazujące na chmurze i systemie udostępniania produktów jako usług, Microsoftowi powinno zależeć na zdobywaniu zaufania wszystkich swoich klientów, także tych nieprzepadających za zmianami. Tymczasem najnowsze badania opublikowane przez YouGov wskazują na to, że z nowych rozwiązań firmy korzystają chętnie głównie osoby w wieku od 18 do 34 lat.

Starsi użytkownicy mają natomiast wątpliwości co do bezpieczeństwa udostępniania plików w Internecie. Jak wynika z badań, ponad 50% użytkowników w wieku od 18 do 34 lat uważa dyski sieciowe za równie bezpieczne co lokalne zapisywanie danych na komputerze czy smartfonie. Użytkownicy w wieku 35 lat i starsi mają jednak większe obiekcje – otwartych na wykorzystanie usług w chmurze jest tylko 39% badanych w tej grupie wiekowej.

Stopień zadowolenia z Microsoftu, źródło: YouGov.
Stopień zadowolenia z Microsoftu, źródło: YouGov.

Dla Microsoftu powinno to jednak stanowić powód do radości. Wychodzi bowiem na to, że najmłodsi badani użytkownicy nie widzą przeszkód, żeby korzystać z usług opartych na chmurze. A to sektor, który Microsoft chętnie ostatnio rozwija, a przykłady są z użytkownikami już od dłuższego czasu choćby pod postacią pakietu biurowego Office 365.

Porównanie opinii grupy w wieku 18-34 oraz 35+, źródło: YouGov.
Porównanie opinii grupy w wieku 18-34 oraz 35+, źródło: YouGov.

Wraz z opublikowanymi danymi, zagraniczne media zwracają uwagę na wypowiedź szefa Microsoftu z początku 2015 roku. Satya Nadella zasugerował wówczas, że celem Microsoftu jest zmiana podejścia klientów, którzy wkrótce nie będą wybierać Windowsa tylko przez potrzebę, ale po prostu będą go kochać. Zdaniem wielu rosnące słupki zaufania, którym Microsoft darzony jest przez millenialsów są dowodem na to, że cel udało się osiągnąć.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (119)