Microsoft ma wydać nowy Surface Pro X. Podobno ze wsparciem 64-bit

Microsoft ma wydać nowy Surface Pro X. Podobno ze wsparciem 64‑bit

https://www.facebook.com/dobreprogramy/posts/10157763643820686
https://www.facebook.com/dobreprogramy/posts/10157763643820686
17.09.2020 12:49, aktualizacja: 18.09.2020 08:40

Surface Pro X był eksperymentem. Piotrek Urbaniak uznał w swoim teście, że nieudanym. W teorii hybryda 2w1 Microsoftu miała łączyć wszystkie zalety linii Surface Pro, a jednocześnie wzbogacić ją o SoC Qualcomm Snapdragon, aby zapewnić między innymi dłuższy czas pracy, a także obsługę sieci komórkowych. Sprzęt jednak miał poważną wadę – nie obsługiwał 64-bitowych aplikacji x86. Teraz miałby pojawić się jego następca, który naprawi wszystkie grzechy poprzednika – jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom Windows Central.

O Surface Pro X 2 (nie jest to jeszcze oficjalna nazwa) mamy się dowiedzieć jeszcze w tym roku. Urządzenie ma rzekomo posiadać wariant układu Microsoft SQ1, ale taki który bazuje na Snapdragonie 8cx drugiej generacji z 5G. Nowy SoC ma nosić nazwę SQ2.

Największą zmianą w nowym Surface Pro X ma być obsługa aplikacji x86 w 64-bitowym środowisku, mimo że urządzenie dysponuje procesorem ARM. Ponadto, według raportu Windows Central, odświeżony Pro X ma również odznaczać się znacznie dłuższym czasem pracy. Była to pięta achillesowa pierwszej wersji hybrydy Microsoftu, której daleko było do wydajności innych urządzeń opartych o architekturę ARM.

Oprócz stworzenia emulacji 64-bitowych aplikacji x86 oraz zmianach w akumulatorze, po Surface Pro X nie należy spodziewać się dużych zmian w wykonaniu i wzornictwie. Microsoft ma natomiast wprowadzić sprzęt w odcieniu platynowym oraz nowe opcje kolorystyczne klawiatur Type Cover.

Jeśli raport Zaca Bowdena z Windows Central okaże się prawdą, emulacja 64-bitowych aplikacji x86 mogłaby również trafić na inne urządzenia tego typu. Gdyby nie obciążałaby ona zbytnio akumulatora, ani nie odbijała się negatywnie na wydajności, Surface Pro X i inne sprzęty tej klasy wreszcie mogłyby stać się atrakcyjną opcją.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)