Microsoft może kupić Discorda. To ma być transakcja za ponad 10 miliardów dolarów

Microsoft może kupić Discorda. To ma być transakcja za ponad 10 miliardów dolarów23.03.2021 11:57
Discord może zostać wkrótce przejęty, fot. Getty Images
Discord może zostać wkrótce przejęty, fot. Getty Images

Trwa proces sprzedaży platformy Discord, a jednym z potencjalnych zainteresowanych może być Microsoft – wnika z publikacji powołujących się między innymi na raport VentureBeat i Bloomberga. To ma być transakcja za ponad 10 miliardów dolarów, ale na razie nie potwierdzono tego oficjalnie.

Z doniesień wynika jednak, że Discord jest w trakcie "dyskusji na wyłączność z jedną stroną", a chodzi podobno właśnie o Microsoft. To prawdopodobne, zważywszy na trwający nieustannie rozwój usług powiązanych z Xboksem. Przejęcie Discorda, bardzo chętnie wykorzystywanego przez graczy, z pewnością pozwoliłoby unowocześnić platformę i bezpośrednio wpływać na jej dalszy rozwój.

Discord nie byłby pierwszą dużą platformą przejętą przez Microsoft, a warto pamiętać, że nie zawsze takie przejęcia kończą się dobrze. Gamingowym przykładem może być serwis streamingowy Mixer, którego potencjał został zmarnowany do tego stopnia, że ostatecznie zrezygnowano z dalszego rozwoju usługi. Istnieje więc obawa, że z Discordem w najgorszym przypadku może być podobnie.

Doniesienia o możliwości zakupu Discorda przez Microsoft są dla mnie niepokojące. Popularność tej aplikacji definiują standardy zupełnie sprzeczne z założeniami firmy z Redmond. Przede wszystkim wszelkie komunikaty w Discordzie są przekazywane językiem potocznym, przez ludzi dla ludzi. Aplikacja ma bardzo przyjemny i intuicyjny UI, którego zrozumienie zajmuje dosłownie kilka sekund. Discord nie wciska też na siłę niechcianych funkcji i pozwala dostosować praktycznie wszystko do własnych potrzeb. Microsoft, odkąd pamiętam, robi dokładnie odwrotnie.

Arkadiusz Stando

Duże przejęcia Microsoftu z ostatniego czasu to m.in. serwis GitHub, a kilka lat wcześniej – komunikator Skype. Ten drugi jest dziś elementem Windows 10 i obok popularnego głównie w firmach i podczas nauki zdalnej Microsoft Teams, pozwala na sprawne komunikowanie się przez internet włącznie z wideorozmowami i czatem.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (78)