Microsoft może kupić Discorda. To ma być transakcja za ponad 10 miliardów dolarów

Microsoft może kupić Discorda. To ma być transakcja za ponad 10 miliardów dolarów

Discord może zostać wkrótce przejęty, fot. Getty Images
Discord może zostać wkrótce przejęty, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
23.03.2021 11:57

Trwa proces sprzedaży platformy Discord, a jednym z potencjalnych zainteresowanych może być Microsoft – wnika z publikacji powołujących się między innymi na raport VentureBeat i Bloomberga. To ma być transakcja za ponad 10 miliardów dolarów, ale na razie nie potwierdzono tego oficjalnie.

Z doniesień wynika jednak, że Discord jest w trakcie "dyskusji na wyłączność z jedną stroną", a chodzi podobno właśnie o Microsoft. To prawdopodobne, zważywszy na trwający nieustannie rozwój usług powiązanych z Xboksem. Przejęcie Discorda, bardzo chętnie wykorzystywanego przez graczy, z pewnością pozwoliłoby unowocześnić platformę i bezpośrednio wpływać na jej dalszy rozwój.

Discord nie byłby pierwszą dużą platformą przejętą przez Microsoft, a warto pamiętać, że nie zawsze takie przejęcia kończą się dobrze. Gamingowym przykładem może być serwis streamingowy Mixer, którego potencjał został zmarnowany do tego stopnia, że ostatecznie zrezygnowano z dalszego rozwoju usługi. Istnieje więc obawa, że z Discordem w najgorszym przypadku może być podobnie.

Doniesienia o możliwości zakupu Discorda przez Microsoft są dla mnie niepokojące. Popularność tej aplikacji definiują standardy zupełnie sprzeczne z założeniami firmy z Redmond. Przede wszystkim wszelkie komunikaty w Discordzie są przekazywane językiem potocznym, przez ludzi dla ludzi. Aplikacja ma bardzo przyjemny i intuicyjny UI, którego zrozumienie zajmuje dosłownie kilka sekund. Discord nie wciska też na siłę niechcianych funkcji i pozwala dostosować praktycznie wszystko do własnych potrzeb. Microsoft, odkąd pamiętam, robi dokładnie odwrotnie.
Arkadiusz Stando

Duże przejęcia Microsoftu z ostatniego czasu to m.in. serwis GitHub, a kilka lat wcześniej – komunikator Skype. Ten drugi jest dziś elementem Windows 10 i obok popularnego głównie w firmach i podczas nauki zdalnej Microsoft Teams, pozwala na sprawne komunikowanie się przez internet włącznie z wideorozmowami i czatem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (78)