Discord Discord 0.0.309

Strona główna Windows Internet i komunikacja Komunikatory internetowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Discord for Windows to aplikacja przeznaczona dla graczy, służąca do rozmów głosowych i komunikacji za pomocą wiadomości tekstowych, ze zdjęciami oraz filmami. Program można zintegrować z takimi serwisami, jak Twitch oraz YouTube Gaming, możliwe jest też stworzenie stale dostępnej nakładki na gry, z których korzystamy.

Do korzystania z usługi Discord konieczne jest posiadanie konta. Można je założyć za pomocą aplikacji windowsowej, albo na stronie internetowej Discord.com. Do tego celu użyć możemy jedynie adresu e-mail.

Na głównym ekranie aplikacji wyświetlą się głównie informacje o naszych kontaktach: wszystkich, dostępnych online (wraz z informacją o grze, w którą aktualnie grają), zaproszeniach oczekujących oraz o zablokowanych użytkownikach. Konwersacje możemy prowadzić zarówno głosowo, jak też za pomocą wiadomości tekstowych, do których dołączymy również filmy i zdjęcia, a przesyłane linki mogą zawierać podgląd strony internetowej.

Dodatkowe możliwości odkryjemy w menu dostępnym w lewej części programu. Tam znajdziemy listę wątków z wcześniej prowadzonymi rozmowami, wyszukiwarkę rozmów, a także skróty do całkowitego wyciszania dźwięku oraz mikrofonu. W tym miejscu skonfigurujemy też nasz serwer Discord, konieczny to prowadzenia rozmów.

Ważne elementy programu znajdziemy w ustawieniach. Tam możemy wybrać opcje dotyczące dźwięków, w tym automatyczny poziom czułości na dźwięk oraz redukowanie szumów. W ustawieniach skonfigurujemy też powiadomienia, wybierzemy opcję połączenia konta Discord z kontem na Twitch lub na YouTube Gaming, zdefiniujemy skróty klawiaturowe dla programu, wybierzemy motyw graficzny, a także zdecydujemy, czy Discord ma zyskać dostęp do naszych gier w formie stale wyświetlanej nakładki, wraz z naszym awatarem.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Prosty, szybki oraz przyjemny w obsłudze interfejs. Rozbudowane możliwości, w tym komunikacja wideo.
Zdarzają się awarie serwerów. Brak własnych styli (bez modyfikacji plików).
ocena użytkownika
25.08.2018 16:14

Jeden z lepszych komunikatorów dla graczy na rynku, po przesiadce z TeamSpeak 3 jestem zadowolonym użytkownikiem. Brak ograniczeń osób mogących połączyć się do naszego serwera sprawia, że Discord wyróżnia się na tle konkurencji. Polecam!