Microsoft najlepszą amerykańską firmą według Forbesa. Niespodzianki na dalszych lokatach

Microsoft najlepszą amerykańską firmą według Forbesa. Niespodzianki na dalszych lokatach

Źródło: Depositphotos
Źródło: Depositphotos
Piotr Urbaniak
11.12.2018 20:53

Redakcja magazynu Forbes wraz z agencją JUST Capital, monitorującą stan amerykańskich przedsiębiorstw, przygotowały ranking 100 najbardziej prężnych firm. Oceniono szereg czynników, takich jak wynagrodzenie pracowników, zarządzanie wrażliwymi danymi, jakość wykonania produktów, wpływ na środowisko, zaangażowanie w sprawy etyczne, różnorodne przywództwo i możliwości rozwoju kariery. Zwycięzcą okrzyknięto Microsoft.

Ranking powstawał dwuetapowo. Najpierw w sondzie ulicznej zapytano grupę 81 tys. osób o to, jakie aspekty działania przedsiębiorstw są dla nich najważniejsze. Tak powstały kryteria oceniania. Następnie, w oparciu o dane z JUST Capital, dziennikarze i analitycy wystawili oceny.

Pierwsze miejsce przypadło Microsoftowi, drugie zajął Intel, a podium domknął Alphabet, holding powołany przez Google'a. Dalej – Texas Instruments, IBM, NVIDIA i VMware. Co ciekawe, dopiero na ósmej pozycji widnieje firma spoza sektora nowych technologii, a konkretniej Procter & Gamble, czyli producent kosmetyków. Pierwszą dziesiątkę zwieńczyły, odpowiednio, Adobe oraz Cisco.

Źródło: The Just 100 / Forbes
Źródło: The Just 100 / Forbes

Ciekawostką jest też stosunkowo niska pozycja Apple'a. Firma z Cupertino – choć jeszcze do niedawna była najbardziej wartościową spółką giełdową z rekordową wyceną przekraczającą 1 bln dol. – wylądowała poza pierwszą dziesiątką, na relatywnie dalekiej 16. lokacie.

Jak wykazują oceny cząstkowe, odnosząc się do liderów, Apple straciło przede wszystkim na niezadowoleniu społeczności. Teoria głosi, że jest to bezpośrednio związane z wysokimi cenami nowych iPhone'ów, ale ani Forbes, ani Just Capital nie argumentują wystawionych not.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)