Microsoft Office 2010: za rok koniec wsparcia. Producent zaleca zmienić pakiet biurowy

Microsoft zachęca do Office'a 365, fot. Oskar Ziomek
Microsoft zachęca do Office'a 365, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

15.10.2019 10:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wsparcie Office'a 2010 powoli dobiega końca. Microsoft wykorzystuje każdą okazję i przypomina, że czas na zmianę. I choć wsparcie będzie jeszcze zapewniane przez rok, na blogu Microsoft 365 pojawił się wpis wyliczający zalety nowszych wersji pakietu.

Microsoft Office 2010 będzie wspierany do 13 października 2020 roku. Mając zapewne na uwadze zwykle mało entuzjastyczne podejście użytkowników do zmian, producent już teraz zachęca do przemyślenia przesiadki na nowszą wersję oprogramowania. Polecany jest Office 2019 w formie jednorazowego zakupu oraz abonament Office 365 ProPlus, który powinien zainteresować przede wszystkim firmy.

Oficjalne ceny Office'a 365 i 2019 dla użytkowników domowych, źródło: Microsoft.
Oficjalne ceny Office'a 365 i 2019 dla użytkowników domowych, źródło: Microsoft.

Microsoft wymienia zmiany, które trafiły do pakietu Office od edycji 2010. Jest to między innymi obsługa dyktowania w Wordzie, wspomagany przez sztuczną inteligencję Designer związany z tworzeniem prezentacji w aplikacji PowerPoint czy możliwość współtworzenia arkuszy w Excelu. W przypadku Office'a 365 nie należy oczywiście zapominać także o synchronizacji dokumentów i związanym z nią autozapisem oraz dostępem do 1 TB miejsca w chmurze.

W Polsce, zgodnie z oficjalnym cennikiem Microsoftu, użytkownicy domowi na Office'a 2019 w wersji Home & Student (jednorazowy zakup, dożywotnia licencja, jedno stanowisko komputerowe) muszą wydać ponad 600 złotych. W skład pakietu wchodzi Word, Excel oraz PowerPoint.

Alternatywą jest Office 365 dający dodatkowo dostęp m.in. do Outlooka, Publishera, Accessa i wspomnianego terabajta na dane w chmurze Microsoftu. Roczny koszt to niespełna 300 złotych w przypadku jednego użytkownika (wersja Personal) lub niecałe 430 złotych w przypadku edycji polecanej rodzinom (wersja Home). W tym przypadku z oprogramowania może korzystać 6 osób.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (216)