Microsoft One Drive wkrótce w 64‑bitowej wersji: testowe wydanie można pobrać już teraz

Microsoft OneDrive będzie dostępny w 64-bitowej wersji, fot. Oskar Ziomek
Microsoft OneDrive będzie dostępny w 64-bitowej wersji, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

08.04.2021 21:19

Microsoft OneDrive jest już dostępny w wersji 64-bitowej dla wszystkich chętnych użytkowników, którzy chcą sprawdzić, jak działa na etapie ostatnich testów. Choć trudno w to uwierzyć, dotychczas klient OneDrive'a dla Windowsa występował tylko w 32-bitowej wersji, co w niektórych przypadkach ma negatywny wpływ na wydajność podczas synchronizacji.

Jak podaje Microsoft, po 64-bitową wersję powinni sięgnąć przede wszystkim wszyscy ci użytkownicy, którzy planują korzystać z OneDrive'a na potrzeby synchronizacji dużych plików lub niekoniecznie dużych, ale licznych. Oczywiście poza tym konieczne jest posiadanie 64-bitowego Windowsa i procesora x64.

W praktyce zatem, z zalet nieco szybszego działania 64-bitowego OneDrive'a, będzie mogła skorzystać większość domowych użytkowników Windows 10. 32-bitowa wersja jest natomiast jedyną, która zadziała w przypadku urządzeń bazujących na ARM64.

Testową 64-bitową wersję OneDrive'a można już pobrać (także z naszego katalogu, o czym poniżej), ale instalacja nie jest tak oczywista, jak by się mogło wydawać – konieczne jest zainstalowanie aplikacji o tym samym numerze wersji, co obecnie zainstalowane, 32-bitowe wydanie OneDrive'a. Innymi słowy, aby zainstalować najnowszą testową wersję 64-bitową, najpierw trzeba zaktualizować 32-bitową (lub upewnić się, że ma taki sam numer).

Numer wersji klienta OneDrive'a można sprawdzić tutaj, fot. Oskar Ziomek.
Numer wersji klienta OneDrive'a można sprawdzić tutaj, fot. Oskar Ziomek.

Co ważne, w analogiczny sposób można również w dowolnym momencie zrezygnować z dalszego testowania i wrócić do 32-bitowego, stabilnego wydania OneDrive'a. Wystarczy upewnić się, że numery wersji są zgodne. Dla ułatwienia tego zadania, Microsoft zachęca do korzystania z linków do obydwu wersji, które są na bieżąco aktualizowane tutaj.

OneDrive na Windowsa, macOS-a, Androida oraz iOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania. Opisywaną, testową 64-bitową wersję znajdziecie tutaj, w rozwijanym menu Wszystkie wersje.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)