r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

OneDrive 8.18.2

Strona główna iOS Akcesoria Przechowywanie w chmurze

Dzięki aplikacji OneDrive użytkownik otrzymuje dostęp do danych zgromadzonych w chmurze Microsoftu. Może nie tylko pobierać, ale również dodawać nowe pliki, a także zarządzać starymi.

Galeria programu

Do poprawnego działania usługi potrzebujemy konta w domenie Microsoftu. Outlook, MSN, Live, Hotmail, było tego sporo, każde z nich pozwala nam na dostęp do internetowego dysku. Obecnie użytkownicy otrzymują za darmo 7 GB na swoje pliki. Dzięki aplikacji mobilnej i skorzystaniu z opcji automatycznej synchronizacji zdjęć, pojemność zwiększa się o kolejne 3 GB.

Interfejs utrzymano w stylistyce pozostałych usług Microsoftu. Jest prosty i przejrzysty, a my mamy możliwość zmiany tego w jakiej formie będą wyświetlane pliki (listy, bądź kafelków). Poza standardowymi operacjami takimi jak wspomniane wysyłanie i pobieranie plików, OneDrive pozwala na udostępnianie i zarządzanie już udostępnionymi zasobami. Bardzo przydatnym rozwiązaniem jest menu umiejscowione na dole ekranu. Dzięki niemu możemy w prosty sposób przechodzi pomiędzy najważniejszymi częściami aplikacji, a są to: pliki, kopie zapasowe (w tym informacje o oczekujących zdjęciach), ostatnio uruchamiane, udostępniane dla nas oraz ustawienia.

W przypadku posiadania aplikacji Office bądź też OneNote, otwieranie plików w odpowiednim formacie zostanie z nimi powiązane. Aplikacja dostępna jest za darmo, wspiera zegarki Apple Watch.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nowość w Office 365: dostęp do historii zmian także dla darmowego OneDrive'a

1
OPROGRAMOWANIE 25.01.2017 | Maciej Olanicki (b.munro)

W zespołowej pracy nad dokumentami nie sposób przecenić możliwości przeglądani historii zmian wprowadzanych przez konkretnych użytkowników. Dotąd jednak w pakiecie Office 365 funkcja ta była limitowana do użytkowników SharePointa i subskrybentów usługi One Drive for Business. W tej kwestii właśnie nastąpiły korzystane zmiany. Microsoft ogłosił zmiany w polityce dostępu do historii edycji. Odtąd korzystać z niej mogą wszyscy subskrybenci Office’a 365 także na darmowym koncie OneDrive. Panel aktywności jest bowiem aktywny także w przypadku plików przechowywanych na darmowej wersji schowka…

Nowy OneDrive dla Androida i iOS-a. Microsoft zapomina o własnym systemie

67
OPROGRAMOWANIE 01.10.2015 | Maciej Olanicki (b.munro)

Po aktualizacjach, jakie zostały w ciągu ostatnich tygodni wprowadzone do przeglądarkowej wersji cyberschowka OneDrive, przyszedł w końcu czas na urządzenia mobilne. Nowości doczekała się nie tylko aplikacja na Androida, ale także klient usługi Microsoftu na urządzenia z systemem iOS. W przypadku androidowej aplikacji trudno się spodziewać, aby dzisiejsze nowości wywołały wśród użytkowników spontaniczne wiwaty na cześć Microsoftu. Firma wprowadziła bowiem funkcję, która aplikacja mobilna cyberschowka mieć musi. I ma: Dysk Google czy Dropbox oferują ją już od dawna. Chodzi mianowicie o…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.