Microsoft otworzył Windows Marketplace for Mobile

Microsoft otworzył Windows Marketplace for Mobile

Redakcja
07.10.2009 12:30, aktualizacja: 07.10.2009 12:46

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami właśnie otwarty został sklep Microsoftu z aplikacjami dla użytkowników systemu Windows Mobile.

Zdaje się jednak, że nie wszystko poszło zgodnie z planem. Jeszcze w lipcu informowaliśmy, iż firma planuje uruchomić Windows Marketplace for Mobile z bazą 600 aplikacji. Ta niewielka liczba miała się szybko powiększać. Jak się okazuje sklep w momencie otwarcia posiadał jedynie 246 programów.

Microsoft nie uważa tej skromnej liczby za porażkę. Firma chwali się natomiast, że nad programami dla Windows Mobile pracuje obecnie 753 niezależnych deweloperów. Należy także pamiętać, że obecnie Windows Marketplace for Mobile posiada jedynie aplikacje przeznaczone na najnowszy system mobilny firmy – WM 6.5. Aktualnie bazę sklepu przeglądać można jedynie z telefonów komórkowych wyposażonych w ten OS.

Jeszcze w tym roku w sklepie powinny się jednak pojawić programy na Windows Mobile 6 i 6.1. Ich obecna liczba przekracza 20000 pozycji jednak by znaleźć się na witrynie każda z nich musi przejść proces weryfikacji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)