Microsoft po cichu ulepsza kalkulator w Windows 10. Aplikacja wygląda coraz lepiej

Microsoft po cichu ulepsza kalkulator w Windows 10. Aplikacja wygląda coraz lepiej

Microsoft po cichu ulepsza kalkulator w Windows 10. Aplikacja wygląda coraz lepiej
08.08.2018 13:25

Podczas każdej dużej aktualizacji Windows 10 najwięcej uwagi poświęca się nowym funkcjom, które są widoczne prawie od razu po uruchomieniu systemu. Jednak Microsoft rozwija także już dostępne elementy Windowsa, czasami wprowadzając małe i przydatne zmiany.

Powyższe zdanie pasuje do systemowego kalkulatora. Wraz z Windows 10 pojawił się nowy kalkulator, który jest aplikacją stworzoną z wytycznymi nowego wzornictwa. W założeniach ma on sprawdzać się podczas klasycznej obsługi klawiaturą i myszką, a także na urządzeniach z dotykowym ekranem.

W związku z tym, że Microsoft zmienił sposób rozwoju Windowsa, który stał się ciąglę usprawnioaną usługą, to także systemowe aplikacje mogą liczyć na nowości. Użytkownicy systemu, którzy należą do społeczności Insiderów, zauważyli, że w testowych kompilacjach wydawanych w pierścieniach Fast Ring i Skip Ahead, nowości doczekał się systemowy kalkulator.

źródło: softpedia.com
źródło: softpedia.com

Ulepszone zostało hamburger menu, które daje dostęp do różnych trybów kalkulatora (standardowy, naukowy czy programisty) i umożliwia przełączenie się na wbudowanego konwertera jednostek. Dodane zostały ikonki, które reprezentują poszczególne opcje. Menu stało się teraz znacznie czytelniejsze.

Nie jest to duża zmiana, ale powinna wpłynąć na komfort korzystania. Warto zwrócić uwagę, że kalkulator wbudowany w Windows jest przez wielu często używanym programem i tylko nieliczni decydują się na szukanie alternatyw.

Możliwe, że odświeżony kalkulator będzie częścią aktualizacji Redstone 5, której premiera przewidziana jest na jesień tego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (118)