Microsoft po cichu wprowadza nową funkcję do Windows 10. Tym razem całkiem przydatną

/Fot. Shutterstock
/Fot. Shutterstock
Arkadiusz Stando

10.04.2020 14:55

Użytkownicy systemu Windows 10 oczekują od Microsoftu wielu zmian, ale rzadko zdarza się, żeby konsument dostał to, czego oczekuje. Tym razem jednak wygląda na to, że Microsoft wkrótce wprowadzi zmianę dla wielu ważną.

W najnowszej kompilacji Windows 10 Insider Preview [19603] pojawiła się zmiana, o której nie wspominano we wpisie na blogu Microsoftu. Zauważył ją jeden z użytkowników Twittera, Albacore. W rozwijanym pasku regulacji głośności pojawiła się nareszcie integracja z odtwarzaczami muzyki.

Pasek w nowej odsłonie pozwala już nie tylko na przyciszanie i pogłaśnianie dźwięku, ale też na zmianę lub zatrzymanie odtwarzania utworu. To jedna z licznych funkcji, na które od dawna czekali użytkownicy Windows 10. Chociaż z pozoru jest to niewielka zmiana, w praktyce robi ogromną różnicę. Kiedy chcemy szybko przełączyć utwór, nie musimy otwierać zminimalizowanego okienka i szukać przycisku. Wystarczy otworzyć regulację głośności.

To bardzo dziwne, że Microsoft nie wspomniał o tej zmianie wśród opisywanych dwa dni wcześniej nowości. Być może Microsoft milczy na ten temat, ponieważ funkcja wciąż jest rozwijana. Pojawiła się w najnowszej wersji Insider Preview, co równie dobrze może oznaczać, że w dowolnym momencie może zniknąć.

Funkcja, na którą natknął się Albacore wydaje się być inspirowana systemem Windows 10X. I to świetna wiadomość, bo ten OS dla dwuekranowych urządzeń robi bardzo dobre wrażenie. Szczególnie biorąc pod uwagę jego menu start. Oby Microsoft dorzucał jak najwięcej do dziesiątki z planowanego 10X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (133)