Microsoft pokazuje nadchodzące funkcje Windows 10. Tego jeszcze nie widzieliśmy

Nowy filmik na Instagramie sugeruje, co Microsoft planuje dla Window 10, fot. charnsitr/Shutterstock
Nowy filmik na Instagramie sugeruje, co Microsoft planuje dla Window 10, fot. charnsitr/Shutterstock

20.03.2020 09:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dwa lata później niż tego chciał, ale jednak udało mu się. Microsoft osiągnął swój cel miliarda urządzeń z zainstalowanym Windows 10, o czym informowaliśmy niedawno. Chwaląc się tym osiągnięciem, przy okazji firma pokazała nowe funkcje systemu, których wcześniej nie widzieliśmy.

Panos Panay, szef działu hardware w Microsofcie opublikował na swoim Instagramie nowy, krótki filmik pokazujący ewolucję systemu Windows (od 1.0 do 10) oraz to, w jakim obecnie znajduje się on kształcie.

Wydawałoby się, że to typowa korporacyjna wydmuszka, jednak na końcu pojawiają się rzeczy co najmniej ciekawe, jakich w żadnej testowej wersji Windows 10 nie widzieliśmy. Po pierwsze na filmiku widać nowy eksplorator plików, wraz z odświeżonym menu kontekstowym, a także kalendarz o zupełnie innym wyglądzie.

[instagram=https://www.instagram.com/p/B97VqkXg0iN/]

Menu start ma również przebudowane kafelki, którym dodano efektu głębi, a co najważniejsze cały system wygląda na w pełni ujednolicony pod kątem interfejsu, zarówno w trybie ciemnym oraz jasnym. Wygląda na to, że klip udostępniony przez Panaya pokazuje koncepcyjną wizualizację tego, w jakim kierunku ma zmierzać Windows 10.

Lada moment ma ukazać się nowa aktualizacja Windows 10 2004 (zwana też H1), a jesienne uaktualnienie ma wnieść jedynie kosmetyczne poprawki i zwiększyć stabilność systemu. Dlatego też zapewne na pokazane przez Panaya na Instagramie zmiany zapewne poczekamy do 2021 roku.

Jeśli temat instalacji Windowsa 10 w komputerze jest dla ciebie nowością, zachęcamy do lektury naszego poradnika, w którym przybliżamy wszystkie etapy tego procesu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (125)