Microsoft pomoże Wysokiemu Komisarzowi ONZ w walce o prawa człowieka

Microsoft pomoże Wysokiemu Komisarzowi ONZ w walce o prawa człowieka

Microsoft pomoże Wysokiemu Komisarzowi ONZ w walce o prawa człowieka
16.05.2017 14:55

Książę Zeid bin Ra'ad al-Hussein, Wysoki Komisarz NarodówZjednoczonych do spraw Praw Człowieka, ma nowego sojusznika w swojejwalce z reżimami na całym świecie. Tym sojusznikiem jestMicrosoft, który zdecydował się na bezprecedensowe partnerstwo, dodyspozycji urzędu komisarza przekazując grant w wysokości 5 mlndolarów na realizację celów statutowych. Na pieniądzach to sięjednak nie skończy.

Microsoft, jako działająca na skalę globalną firma, widziproblemy całego świata – i wierzy, że jest odpowiedzialny zapomoc w ich rozwiązaniu – stwierdził Brad Smith, prezesMicrosoftu. Mamy niewykorzystaną jak dotąd okazję by zaprząctechnikę do zbierania danych, analizowania ich i wyposażenia przezto Narodów Zjednoczonych w narzędzia do wspierania praw człowiekana całym świecie – dodał.

Mocne słowa, szczególnie jak na prezesa firmy, której przecieżniejednokrotnie zarzucano naruszenia prywatności, będącej przecieżjednym z najważniejszych praw człowieka. A jednak zadeklarowanydziś grant na potrzeby urzędu Wysokiego Komisarza ma byćprzeznaczony przede wszystkim na tworzenie i wdrażanie nowychtechnologii, które pomogą w działaniach na rzecz obrony prawczłowieka.

Advancing Human Rights Through Technology: A Microsoft and United Nations Partnership

Firma z Redmond chce też pomóc w tworzeniu rozwiązań, którepozwolą lepiej przewidywać, analizować i odpowiadać na zagrożeniaw tej dziedzinie. Wszystko to w oparciu o dwa dzielone z WysokimKomisarzem założenia: że technologia odegra pozytywną rolę wochronie praw człowieka, oraz że sektor prywatny musi odegraćwiększą rolę w związanych z tym działaniach.

Sam książę bin Ra’ad uznał partnerstwo za prawdziwieprzełomowe. Zauważył, że w naszych czasach technologia możealbo służyć ochronie praw człowieka, albo ich podważaniu – itak samo firmy mogą działać albo na rzecz praw człowieka, albo imszkodzić. Wspólnie z Microsoftem chce on pokazać, że sektorprywatny może skutecznie działać na rzecz praw człowieka. Większewsparcie z tej strony może bardzo dużo zmienić – uznał WysokiKomisarz.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)