Microsoft postanowił przenieść Minecrafta na stoliki w salonach

Microsoft postanowił przenieść Minecrafta na stoliki w salonach

16.06.2015 11:01, aktual.: 16.06.2015 14:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wieść o tym, że Microsoft kupił Minecrafta przez większość graczy nie została przyjęta z entuzjazmem. Jednak po zaprezentowaniu tego tytułu w specjalnej wersji przeznaczonej na HoloLens negatywnie opinie mogą zniknąć. Minecraft w rozszerzonej rzeczywistości prezentuje się świetnie.

Tegoroczna konferencja Microsoftu na targach E3 to dowód, że firma z Redmond ma jeszcze sporo do powiedzenia w branży gier i elektronicznej rozrywki. Jedną z najważniejszych informacji jest wsteczna kompatybilność konsoli nowej generacji, na której do końca roku ma pojawić się ponad sto gier z Xboksa 360. Poznaliśmy również przeprojektowanego pada, kompatybilnego z Windows 10. Oczywiście nie zabrakło zapowiedzi nowych gier.

Obraz

Spore wrażenie zrobiła specjalna wersja Minecrafta, przystosowana do sterowania z wykorzystaniem urządzenia do rozszerzonej rzeczywistości od Microsoftu – HoloLens. Podczas prezentacji hologram został wyświetlony na niewielkim stoliku, widzowie mogli go widzieć dzięki specjalnej kamerze wyposażonej w podobną technologię jak ta zastosowana w HoloLens. Wyglądało to jakby zwykły stolik zmienił się w mebel z przyszłości, który został stworzony z myślą o elektronicznej rozrywce. Świat Minecrafta został dokładnie odwzorowany, mogliśmy go oglądać w pełnym trójwymiarze i czasie rzeczywistym.

Interesująco wygląda poruszanie się po świecie gry. Sterowanie wyświetlanym hologramem odbywa się z wykorzystaniem głosu i gestów rąk. Dodatkowo gogle HoloLens są w stanie rozpoznać na jaki element dokładnie patrzymy. Dzięki temu patrząc na daną postać możemy za nią ciągle podążać, eksplorując wraz z nią przedstawiony w grze świat.

Prezentacja możliwości oferowanych przez technologię HoloLens zrobiła wrażenie na zgromadzonej publiczności. Trzeba przyznać, że faktycznie hologram Minecrafta wyglądał świetnie. Świat gry był dokładnie odwzorowany, a poruszanie się za pomocą głosu i gestów wyglądało na dopracowane. Wyraźnie widać, że HoloLens ma w sobie spory potencjał jeśli chodzi o gry. Pozostaje nam czekać na kolejne tytuły wykorzystujące technologię rozszerzonej rzeczywistości od Microsoftu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)