Microsoft PowerPoint z tłumaczeniem i napisami na bieżąco

Microsoft PowerPoint z tłumaczeniem i napisami na bieżąco

Microsoft PowerPoint z tłumaczeniem i napisami na bieżąco
Oskar Ziomek
13.07.2017 17:13

Microsoft realizuje kolejne obietnice, które złożone zostały przy okazji tegorocznej konferencji Build 2017. Tym razem mowa o wchodzącym w skład pakietu biurowego PowerPoincie – użytkownikom udostępniony został właśnie dodatek, dzięki któremu podczas prezentacji możliwe jest wyświetlanie napisów oraz odtwarzanie narracji w obcych językach. Wszystko dzięki wykorzystaniu usług kognitywnych, w tym przypadku związanych z tłumaczeniem.

Działanie polega na tłumaczeniu na bieżąco osoby przedstawiającej prezentację: głosowo na jeden z 10 obsługiwanych języków (tutaj brak na ten moment polskiego) lub w formie tekstowych napisów na jeden z ponad 60 i tutaj już język polski się znalazł. Generowane są przy tym indywidualne linki, które naprowadzą słuchaczy na odpowiednie wersje językowe prezentacji, które można wyświetlić na własnych urządzeniach. Dzięki temu słuchacze mogą pochodzić z różnych stron świata, a mimo to na bieżąco słuchać narracji do prezentacji pokazywanej na slajdach.

Źródło: mspoweruser.com
Źródło: mspoweruser.com

Co istotne, moduł rozpoznawania mowy można dodatkowo modyfikować, na przykład by odpowiednio rozumiał stosowane podczas prezentacji fachowe słownictwo, żargon czy nazwy oferowanych produktów. Tłumacz będzie także dbał o zachowanie oryginalnego formatowania tekstu, także po przeniesieniu z języków czytanych od lewej do prawej na te czytane od prawej do lewej.

Wykorzystanie API tłumacza Microsoftu może mieć zastosowanie także w bezpośredniej interakcji ze słuchaczami: dostępna jest tu możliwość stworzenia panelu pytań i odpowiedzi, w którym dochodzić może do bezpośredniej wymiany myśli pomiędzy prezenterem, a słuchaczami – ponownie bez względu na języki, którymi każda z tych osób się posługuje.

Działanie nowego rozwiązania dla PowerPointa można już teraz testować samodzielnie. Wystarczy pobrać odpowiedni dodatek ze stron Microsoftu. Obsługiwane są aplikacje w wersji 2010 lub nowszej, zalecana jest natomiast ta z Office'a 365.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)