Microsoft rozwiązuje jeden z problemów pracy zdalnej – nowość w Teams ułatwi wideorozmowy

Microsoft rozwiązuje jeden z problemów pracy zdalnej – nowość w Teams ułatwi wideorozmowy

Microsoft rozwiązuje jeden z problemów pracy zdalnej – nowość w Teams ułatwi wideorozmowy
Oskar Ziomek
25.09.2018 16:01, aktualizacja: 25.09.2018 16:39

Trwa konferencja Microsoft Ignite, na której przedstawiane są plany na przyszłość oraz ciekawe zmiany w aplikacjach i usługach. Po wczorajszych wiadomościach związanych z plikami na żądanie w chmurze OneDrive oraz nowym pakietem biurowym Office 2019, przyszedł czas na wieści dotyczące innych aplikacji Microsoftu. Wśród nich warto przyjrzeć się drobnej nowości, która trafi do aplikacji Teams i która może realnie wpłynąć na komfort zdalnego pracowania, a przynajmniej takie jest założenie.

Do programu trafi bowiem możliwość inteligentnego rozmazywania tła znajdującego się za rozmówcą podczas przeprowadzania wideokonferencji. Wszystkie osoby pracujące w domu czy poza nim będą więc miały większą swobodę podczas dyskutowania ze współpracownikami, których w normalnej sytuacji niepotrzebnie może odstraszać bawiące się w tle dziecko lub zwierzak. Jak wynika z prezentacji, funkcja nie wymaga do działania wcześniejszej konfiguracji i może zostać włączona w dowolnym momencie już podczas trwającej rozmowy wideo.

Introducing background blur in Microsoft Teams

Warto zwrócić uwagę, że oprócz zalety pod postacią ukrywania nieistotnych elementów z tła, funkcja rozmazywania może być przydatna także wtedy, gdy pracownik jest w zatłoczonym miejscu i obraz z jego kamery jest po prostu przepełniony ruchomymi obiektami. Możliwość zamazania wszystkiego poza własną twarzą pozwoli rozmówcom lepiej skupić się na wideokonferencji i samych jej uczestnikach, a nie nieistotnych, acz przykuwających uwagę elementach tła.

Microsoft Teams to nic innego jak komunikator stworzony z myślą o firmach, który rozwijany jest, by konkurować choćby z popularnym Slackiem. Komunikator Microsoftu także pozwala wygodnie łączyć ze sobą współpracowników, choć Slack wciąż wydaje się wygodniejszy w obsłudze, szczególnie jeśli ocenie będzie podlegać także czytelność aplikacji mobilnych. Aplikację Teams można pobrać za pośrednictwem naszego katalogu z oprogramowaniem. Dostępne są wersje na Windowsa, macOS oraz mobilna odmiana na Androida.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)