Microsoft Safety Scanner i Adobe Camera Raw - nowości w dobrychprogramach

Microsoft Safety Scanner i Adobe Camera Raw - nowości w dobrychprogramach

30.04.2011 18:05

W tym tygodniu nasza baza oprogramowania powiększyła się o kolejnych kilka ciekawych pozycji. Podobnie jak w miało to miejsce wcześniej chcielibyśmy zarekomendować Wam najciekawsze naszym zdaniem programy, które zadebiutowały w portalu na przestrzeni ostatnich dni. Przy ich pomocy każdy użytkownik systemu Windows przeskanuje i usunie z komputera różnego typu zagrożenia, a profesjonalni fotografowie wywołają i edytują w Photoshopie swoje zdjęcia zapisane w formacie RAW.

Pierwszy z rekomendowanych programów to darmowy skaner antywirusowy Microsoft Safety Scanner, którego zadaniem jest wyszukiwanie i usuwanie złośliwego oprogramowania z systemu Windows. Korzystać z niego można bez konieczności instalacji na komputerze. Pozwala on na pracę w 3 trybach - Szybkim, który uwzględnia lokalizacje, gdzie najczęściej występować może zagrożenie, Pełnym, obejmującym cały system oraz Niestandardowym, który pozwala przeskanować wskazane przez użytkownika foldery. Po zakończeniu pracy prezentowany jest raport, obejmujący informacje o wykrytych, a następnie usuniętych zagrożeniach. Z programu korzystać można przez 10 dni od momentu pobrania. Później należy ponownie ściągnąć plik z Internetu. Ma to na celu zapewnienie użytkownikowi najaktualniejszych baz sygnatur wirusów.

Drugi natomiast to Adobe Camera Raw, będący darmowym rozszerzeniem (plug-inem) przeznaczonym dla programu Adobe Photoshop i kierowanym głównie do profesjonalnych fotografów, którzy zdjęcia zapisane w formacie RAW chcą wywołać i edytować w Photoshopie. Zadaniem plug-inu jest umożliwienie podstawowej obróbki obrazu przed przystąpieniem do edycji zdjęcia w Photoshopie. Camera Raw pozwala na korektę zaburzeń perspektywy wynikających z konstrukcji obiektywu, aberracji chromatycznych i winietowania na podstawie wbudowanych profili obiektywów lub w trybie ręcznym. Ponadto z poziomu Camera Raw można zdjęcia wstępnie kadrować, usunąć szumy, dokonać podstawowego retuszu, poprawić ekspozycję, barwy i balans bieli. Na chwilę obecną Adobe Camera Raw oferuje wsparcie dla ponad 270 modeli aparatów, wśród których znajdziemy urządzenia takich firm jak Canon, Nikon, Fuji, Olympus, Samsung itp.

Najnowsza wersja programu Microsoft Safety Scanner dostępna jest do pobrania w naszym dziale PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Skanery i szczepionki antywirusowe.

Aktualną wersję plug-inu Adobe Camera Raw znaleźć można w naszym dziale PROGRAMY -> Grafika -> Inne programy graficzne.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)