Microsoft Surface z dwoma ekranami i nowy komunikator – trwają wewnętrzne testy

Microsoft Surface z dwoma ekranami i nowy komunikator – trwają wewnętrzne testy

Microsoft pracuje nad nowym urządzeniem z dwoma ekranami, fot. materiały prasowe
Microsoft pracuje nad nowym urządzeniem z dwoma ekranami, fot. materiały prasowe
Oskar Ziomek
04.06.2019 20:00

Microsoft Surface z dwoma wyświetlaczami i nowa wersja komunikatora Teams to dwa tematy, których dotyczą najnowsze doniesienia publikowane przez The Verge związane z działaniami tego producenta. Jak się okazuje, Microsoft rozpoczął wewnętrzne prezentacje i testy nowego urządzenia z dwoma ekranami, o którym wcześniej mówiło się jako o projekcie Centaurus.

To inne, większe urządzenie, które nie ma bezpośredniego związku z projektem Andromeda. Jak wynika z dostarczonych informacji, chodzi o prototyp nowego Surface'a, który został zaprezentowany wszystkim pracownikom Microsoftu na długo przed premierą urządzenia, co jest nietypowym posunięciem.

Koncepcja urządzenia z dwoma wyświetlaczami, fot. Intel, The Verge.
Koncepcja urządzenia z dwoma wyświetlaczami, fot. Intel, The Verge.

W ostatecznej formie produkt może trafić na rynek dopiero za kilka miesięcy, a już teraz mówi się, że będzie działać najpewniej pod kontrolą Windowsa Lite. Będzie on pozbawiony części funkcji i dostosowany właśnie do urządzeń z dwoma dotykowymi ekranami.

Microsoft Teams "dla każdego"

Poza informacjami o pracach nad prototypem domniemanego Surface'a z dwoma ekranami, równolegle pojawiły się doniesienia o trwających wewnętrznych testach nowej odmiany aplikacji Microsoft Teams. Chodzi o komunikator, który w obecnej wersji kojarzony jest wyłącznie z zawodową pracą zespołową. Narzędzie pozwala czatować, zarządzać zadaniami i łatwo integruje się z innymi aplikacjami pakietu Office.

Nowa odmiana ma być propozycją dla każdego, która pomoże zarządzać zadaniami i komunikacją na przykład między członkami rodziny. Program będzie więc połączeniem typowego czatu oraz dodatkowych funkcji. Podobno trwają testy udostępniania lokalizacji, kalendarzy oraz dokumentów. Niewykluczone, że aplikacja w ostatecznej formie pojawi się na rynku w podobnym czasie, co domniemany nowy model Surface'a, czyli dopiero za kilka miesięcy.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)