Microsoft Teams: nadchodzi obsługa kilku kont jednocześnie

Microsoft Teams dostanie obsługę kilku kont jednocześnie, fot. Getty Images
Microsoft Teams dostanie obsługę kilku kont jednocześnie, fot. Getty Images
Oskar Ziomek

08.11.2020 15:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft Teams otrzyma obsługę kilku kont jednocześnie. Na oficjalnym forum użytkowników aplikacji potwierdzono, że trwają prace nad taką opcją i będzie ona na bieżąco rozbudowywana. To szczególnie ważne w dobie pracy i nauki zdalnej – rodzic będzie mógł wykorzystywać Teams w komputerze na przykład na potrzeby własne oraz szkolne swojego dziecka – jedynie przełączając się pomiędzy kontami.

Z lakonicznych informacji, do których można dotrzeć w harmonogramie zmian wynika, że obsługa wielu kont w Microsoft Teams miałaby się pojawić w aplikacji jeszcze w grudniu tego roku. W pierwszej kolejności będzie dostępna w instalacyjnych wersjach komunikatora na Windowsa i macOS-a. Można się domyślać, że implementacja w mobilnych odmianach będzie tylko kwestią czasu.

Jak podaje Microsoft, na starcie możliwe będzie jednoczesne korzystanie z konta prywatnego oraz szkolnego/zawodowego. Na razie nie wiadomo jednak kiedy i w jakim zakresie te opcje mogłoby zostać rozbudowane. Można zakładać, że z czasem Teams pozwoli na jednoczesną obsługę przynajmniej kilku kont zawodowych, co przyda się osobom pracującym w kilku organizacjach.

Warto mieć na uwadze, że obsługa wielu użytkowników w Microsoft Teams nie będzie jedyną nowością w najbliższym czasie. Producent przygotowuje szereg zmian na listopad i grudzień, w tym odświeżony interfejs i nowy mechanizm wyciszania dźwięków otoczenia.

Microsoft Teams na Windowsa, macOS-a, Androida oraz iOS-a jest dostępny do pobrania z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)