Microsoft Teams: nadchodzi obsługa kilku kont jednocześnie

Microsoft Teams: nadchodzi obsługa kilku kont jednocześnie

Microsoft Teams dostanie obsługę kilku kont jednocześnie, fot. Getty Images
Microsoft Teams dostanie obsługę kilku kont jednocześnie, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
08.11.2020 15:47

Microsoft Teams otrzyma obsługę kilku kont jednocześnie. Na oficjalnym forum użytkowników aplikacji potwierdzono, że trwają prace nad taką opcją i będzie ona na bieżąco rozbudowywana. To szczególnie ważne w dobie pracy i nauki zdalnej – rodzic będzie mógł wykorzystywać Teams w komputerze na przykład na potrzeby własne oraz szkolne swojego dziecka – jedynie przełączając się pomiędzy kontami.

Z lakonicznych informacji, do których można dotrzeć w harmonogramie zmian wynika, że obsługa wielu kont w Microsoft Teams miałaby się pojawić w aplikacji jeszcze w grudniu tego roku. W pierwszej kolejności będzie dostępna w instalacyjnych wersjach komunikatora na Windowsa i macOS-a. Można się domyślać, że implementacja w mobilnych odmianach będzie tylko kwestią czasu.

Jak podaje Microsoft, na starcie możliwe będzie jednoczesne korzystanie z konta prywatnego oraz szkolnego/zawodowego. Na razie nie wiadomo jednak kiedy i w jakim zakresie te opcje mogłoby zostać rozbudowane. Można zakładać, że z czasem Teams pozwoli na jednoczesną obsługę przynajmniej kilku kont zawodowych, co przyda się osobom pracującym w kilku organizacjach.

Warto mieć na uwadze, że obsługa wielu użytkowników w Microsoft Teams nie będzie jedyną nowością w najbliższym czasie. Producent przygotowuje szereg zmian na listopad i grudzień, w tym odświeżony interfejs i nowy mechanizm wyciszania dźwięków otoczenia.

Microsoft Teams na Windowsa, macOS-a, Androida oraz iOS-a jest dostępny do pobrania z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)