Microsoft Teams: rozmowy ze znajomymi już w przeglądarce. Spotkania do 24h

Microsoft Teams: rozmowy ze znajomymi już w przeglądarce. Spotkania do 24h

Microsoft Teams w wersji osobistej już na przeglądarkach, fot. wp.pl/Jakub Krawczyński
Microsoft Teams w wersji osobistej już na przeglądarkach, fot. wp.pl/Jakub Krawczyński
20.11.2020 16:38

Komunikator Microsoft Teams już od kilku miesięcy był dostępny w darmowej wersji mobilnej dla użytkowników prywatnych. Teraz przyszła kolej na wersję przeglądarkową. Od teraz Teamsy nie będą na niej służyć tylko do rozmów firmowych, ale i prywatnych.

Teams w przeglądarce bez konta Microsoft

Microsoft Teams w wersji przeglądarkowej do celów prywatnych nie będzie wymagał konta Microsoft. Nie trzeba również instalować dodatkowo żadnej aplikacji.

Teamsy w wydaniu konsumenckim pozwalają na naprawdę długie wideorozmowy. Mówimy tutaj aż o 24-godzinnych spotkaniach dla maksimum 250 osób. Konkurencja oferuje znacznie surowsze limity, jak 40 minut u Zooma, 60 minut w Google Meet i 50 minut w Cisco Webex.

Dzięki wprowadzeniu darmowej wersji Teams do użytku osobistego, gdy ktoś wyśle nam linka z zaproszeniem do spotkania, nie będziemy musieli posiadać konta Microsoft, aby w nim uczestniczyć.

Ponadto Microsoft wprowadził na platformach iOS i Androidzie możliwość odpisywania na wiadomości z Teamsów poprzez SMS. Funkcjonalność ta jest na razie ograniczona do regionu USA i Kanady.

Microsoft zaczyna również wdrażać funkcje ostrzegania rozmówców o tym, że opuszczamy miejsce, w którym obecnie się znajdujemy.

Warto też przy okazji wspomnieć, że Microsoft dodał do systemu Windows 10 funkcję Meet Now pozwalającą na uruchomienie wideorozmów Skype bez konieczności posiadania konta (zarówno dla założyciela, jak i zaproszonych uczestników).

Jedno jest pewne - na czas zbliżających się w grudniu świąt możliwości połączenia się z rodziną nam nie zabraknie.

[frame]Microsoft Teams na Windowsa, macOS-a, Androida i iOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.[/frame]

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)