Microsoft Teams zyskał 12 mln użytkowników w tydzień. Zapowiedziano nowe funkcje

Microsoft Teams zyskał 12 mln użytkowników w tydzień. Zapowiedziano nowe funkcje

Microsoft Teams zyskał prawie 40 proc. użytkowników w tydzień, fot. akak/East News/East News
Microsoft Teams zyskał prawie 40 proc. użytkowników w tydzień, fot. akak/East News/East News
Oskar Ziomek
19.03.2020 17:09

Komunikator Microsoft Teams jeszcze nigdy wcześniej nie był tak doceniany, jak w czasie zagrożenia koronawirusem. Tym samym potwierdziło się, że poniedziałkowe problemy ze stabilnym działaniem najprawdpodobniej mają związek z obciążeniem serwerów. Komunikator tylko w ciągu ostatniego tygodnia zdobył aż 12 mln nowych użytkowników – wszystko przez pracę zdalną mnóstwa osób, w tym udostępnienie aplikacji za darmo na najbliższe pół roku.

Jak dowiadujemy się ze strony producenta, Microsoft Teams może się obecnie pochwalić 44 mln aktywnych użytkowników dziennie. Dla porównania, jak podaje serwis Petri, w listopadzie ubiegłego roku wynik był ponad dwukrotnie niższy i wynosił jedynie 20 milionów.

Idąc za ciosem i zapewne chcąc zainteresować rozwojem programu większe grono odbiorców, Microsoft ogłosił plany wprowadzenia kilku nowych funkcji do komunikatora. Najciekawszą z nich wydaje się być bazującą na sztucznej inteligencji opcja aktywnego tłumienia dźwięków otoczenia, którą Teams powinien otrzymać jeszcze w tym roku.

Nowa opcja siłą rzeczy przyda się głównie podczas pracy zdalnej – by podczas konferencji wyeliminować odgłosy domowych zwierząt, bawiących się w tle dzieci, przycisków klawiatury czy szeleszczącej, teoretycznie dyskretnie otwieranej paczki z przekąskami. Planowana data wprowadzenia nowej funkcji nie jest na razie znana, ale z uwagi na okoliczności można założyć, iż Microsoft będzie ją chciał wdrożyć jak najszybciej, by ułatwić życie pracującym zdalnie, a jednocześnie zyskać zainteresowanie potencjalnych klientów na przyszłość.

Microsoft Teams na Windowsa, macOS-a oraz Androida jest dostępny do pobrania z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)