Microsoft ułatwił przesyłanie zdjęć ze smartfonów na komputery z Windowsem

Microsoft ułatwił przesyłanie zdjęć ze smartfonów na komputery z Windowsem

Kolaż fotografii znanych miejsc z depositphotos
Kolaż fotografii znanych miejsc z depositphotos
Oskar Ziomek
19.02.2018 20:12

Przesyłać zdjęcia ze smartfonu na komputer można na wiele sposobów, ale z pewnością za najlepsze należy uznać te, które wymagają jak najmniej konfiguracji i są po prostu szybkie. Microsoft postanowił zaproponować własne podejście do tego tematu prezentując aplikację Photos Companion, dzięki której z Androida lub iOS-a w kilka sekund prześlemy fotografie do aplikacji Zdjęcia w Windowsie 10.

Obsługa całości jest przy tym rzeczywiście prosta. Na początku należy upewnić się, że na komputerze dysponujemy Zdjęciami w wersji 2018.18011.13110.0 lub nowszej, a jeśli tak – aktywować w ustawieniach opcjonalną chęć pomocy Microsoftowi w testowaniu nowej funkcji przesyłania zdjęć za pośrednictwem sieci Wi-Fi.

Dobrowolne dołączenie do testów mobilnego importu jest niezbędne, by zobaczyć nową metodę wśród opcji importowania fotografii do Zdjęć
Dobrowolne dołączenie do testów mobilnego importu jest niezbędne, by zobaczyć nową metodę wśród opcji importowania fotografii do Zdjęć

Gdy ustawienia są przygotowane, należy wrócić do głównego ekranu w programie (niewykluczone, że konieczne będzie zamknięcie i ponowne uruchomienie aplikacji Zdjęcia), a następnie wybrać z górnego paska opcję Importuj. Obok dostępnych tu wcześniej opcji importowania z pamięci USB oraz folderów pojawi się nowość – import z urządzenia mobilnego przez sieć Wi-Fi.

Obraz

Teraz na ekranie wyświetli się kod QR i na tym kończy się obsługa aplikacji w Windowsie. Teraz konieczne jest uruchomienie mobilnego programu na smartfonie i tam uruchomienie transferu. W pierwszym kroku poproszeni zostaniemy o zeskanowanie kodu QR na ekranie komputera, a w drugim o wybranie plików do transferu. Gotowe! Zdjęcia w mgnieniu oka znajdą się na komputerze i zapiszą w nowym folderze w Obrazach.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Pamiętać trzeba jedynie, że funkcjonalność ta działa wyłącznie pomiędzy smartfonem i komputerem podłączonymi do tej samej sieci lokalnej, a więc na przykład gdy smartfon połączony jest przez Wi-Fi, a komputer przewodem LAN do tego samego routera. Aplikacja Zdjęcia wbudowana jest w Windowsa 10, natomiast potrzebną do kompletu mobilną wersję Photos Companion pobrać można za pośrednictwem naszego katalogu w wersji dla Androida oraz iOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)