Microsoft umożliwia migrację kont Xbox Live… zajmie to jedyne 6 tygodni

Microsoft umożliwia migrację kont Xbox Live… zajmie to jedyne 6 tygodni

11.10.2012 14:08

Konto Xbox Live przynosi posiadaczom konsol Microsoft mnóstwo korzyści, od dostępu do promocji w przypadku konta Xbox Live Gold na możliwości zbierania sobie punktów Gamer Score kończąc. Zdarzają się jednak w systemie kont Microsoft rzeczy, o których nie śniło się filozofom… Do niedawna osoby, które wyjechały na dłużej za granicę i wzięły ze sobą konsolę lub, co gorsza, przeprowadziły się do innego kraju, mogły w zasadzie pożegnać się ze swoimi osiągnięciami, listą znajomych, awatarem, wszystkimi jego przedmiotami i nazwą użytkownika. Microsoft nie pozwalał na przeniesienie konta do innego kraju. Po prostu się nie dało. Nie i już. Przekonał się o tym każdy, kto miał konsolę jeszcze przed wejściem Xbox Live do Polski…

Microsoft poszedł w końcu na rękę wiernym graczom, którzy przez lata gromadzili wirtualne dobra i nie przepuszczali żadnego osiągnięcia, aby uzyskać jak najwyższy Gamer Score, a którym przyszło wyprowadzić się z kraju. Nareszcie jest możliwość migracji kont. Zachowamy więc listę osiągnięć, historię gier, listę znajomych i subskrypcję Xbox Live Gold. Przeniesienia konta do innego kraju można dokonać między krajami, w których dostępne są usługi Xbox Live (lista).

Obraz

I to by było na tyle dobrych wiadomości. Proces migracji trwa do 6 tygodni i w tym czasie nie można zalogować się na swoje konto. Dostępność usług po migracji zależy oczywiście od nowego kraju zamieszkania, ale po zakończeniu procesu anulowane zostaną wszystkie wykupione subskrypcje poza Xbox Live Gold. Zwrotu pieniędzy nie przewidziano. Użytkownik straci także możliwość ponownego pobrania wielu, jeśli nie wszystkich pozycji z historii pobierania. Jeśli ktoś kupił przedmioty dla awatara, dodatkowe materiały lub gry niedostępne w nowym kraju zamieszkania, straci je i nie odzyska wydanych Microsoft Points. Jeśli znikną z konsoli jakieś dane, Microsoft również nie przewiduje żadnej rekompensaty.

Niektóre utrudnienia są zrozumiałe i wynikają z dostępności usług w różnych częściach świata, ale 6 tygodni oczekiwania może przekonać niecierpliwych do kupna PS3… tylko że raz założonego konta PSN nadal nie da się przenieść do innego kraju.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)