Microsoft uruchamia serwis z aplikacjami dla starszych telefonów

Microsoft uruchamia serwis z aplikacjami dla starszych telefonów

Redakcja
25.08.2009 10:30, aktualizacja: 25.08.2009 12:59

Microsoft poinformował o uruchomieniu nowego serwisu OneApp, na którym użytkownicy mogą znaleźć aplikacje przeznaczone dla tzw. feature phones – starszych telefonów posiadających dodatkowe funkcje (np. obsługę Java).

Feature phones to pojęcie odnoszące się do telefonów komórkowych, na których możliwe jest uruchomienie niektórych aplikacji, jednak ich funkcjonalność daleka jest od tej prezentowanej przez np. smartfony. Wśród popularniejszych modeli warto wymienić chociażby takie telefony jak Nokia N95, Nokia 3555 czy Sony Ericsson K610i. Zdaniem przedstawicieli firmy Microsoft z tzw. feature phones korzysta ponad połowa osób posiadających telefony komórkowe. To właśnie ten argument zadecydował o uruchomieniu serwisu OneApp.

Microsoft OneApp umożliwi użytkownikom skorzystanie z funkcji jakie do tej pory były dla nich kompletnie niedostępne. Teraz możliwe stanie opłacanie rachunków, proste i szybkie kontaktowanie się z rodziną i znajomymi, a nawet kontrolowanie stanu swojego zdrowia - stwierdził w oficjalnym oświadczeniu Amit Mital, przedstawiciel firmy Microsoft.

Wśród aplikacji godnych uwagi, warto wymienić te umożliwiające korzystanie z takich serwisów jak Twitter czy Facebook. Co ważne, OneApp zajmuje na karcie telefonu jedynie 150KB, a dodatkowe programy (dodające do telefonu nowe funkcje) około 30KB.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)