Microsoft wciąż wierzy w Windows RT, nowe tablety jeszcze w tym roku

Microsoft wciąż wierzy w Windows RT, nowe tablety jeszcze w tym roku

Microsoft wciąż wierzy w Windows RT, nowe tablety jeszcze w tym roku
06.10.2014 22:13

Mimo ogromnego wkładu finansowego, tablety Microsoftu nie odniosły sukcesu. Co gorsza, urządzenia z serii Surface mylone są z konkurencją, a to właśnie iPady w reklamach często były wyśmiewane przez firmę z Redmond. Niska sprzedaż tabletów Microsoftu spowodowana jest przez wiele czynników, ale z pewnością nie można powiedzieć, że same urządzenia są słabe. W wielu recenzjach możemy spotkać się z bardzo pozytywnymi opiniami. Korporacja z Redmond ciągle wierzy w swoje urządzenia i nie zamierza odpuszczać walki. Jeszcze w tym roku mają pojawić się dwa nowe modele: Surface 3 i Surface mini, co ciekawe, będą działały pod kontrolą Windows w wersji RT.

Obraz

Microsoft poprzednie generacje tabletów wypuszczał w dwóch podstawowych wersjach, różniących się przede wszystkim zainstalowanym systemem operacyjnym. Surface Pro działał pod kontrolą normalnego Windows 8, natomiast Surface posiadał Windows RT, czyli edycję przystosowaną dla procesorów ARM. Windows RT nie odniósł sukcesu i urządzenia z nim są jeszcze mniej popularne od tabletów z Windows 8. Jednak okazuje się, że Microsoft nie zamierza porzucić tej wersji Windows. Serwis TK Tech News donosi, że jeszcze przed końcem tego roku zobaczymy dwa nowe tablety z linii Surface. Surface 3 oraz wyczekiwany już od dłuższego czasu – Surface Mini. Zostaną one wyposażone w procesory ARM, a więc będą działały pod kontrolą Windows RT. Mniejsza edycja miała pojawić się już w maju, jednak produkcja została wstrzymana. Natomiast teraz potwierdziły się informacje, że Microsoft nie zamierza zrezygnować z tego modelu, tylko przesunął jego premierę.

Niestety nadal nie wiemy zbyt dużo o nowych tabletach Microsoftu. Dokładniejsze informacje powinny pojawić się już niebawem, tym bardziej, że premiera ma nastąpić przed świętami Bożego Narodzenia. Z pewnością Microsoft będzie chciał powalczyć w klasie premium z iPadami, a więc możemy spodziewać się bardzo dobrej jakości wykonania. Zastosowane podzespoły również powinny być z najwyżej półki.

Nowe tablety Microsoftu mogą okazać się naprawdę dobrymi urządzeniami. Jednak znów ich sprzedaż może być niewielka i dział zajmujący się tabletami ponownie przyniesie straty. Prawdopodobnie Microsoft nie nauczył się na własnych błędach i ponownie tablety z serii Surface będą dostępne tyko w wybranych krajach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)