Microsoft zapowiada Windows 8.1 Update 1, mówi o Windows 9, udostępnia Word Online w wersji Modern

Microsoft zapowiada Windows 8.1 Update 1, mówi o Windows 9, udostępnia Word Online w wersji Modern

Microsoft zapowiada Windows 8.1 Update 1, mówi o Windows 9, udostępnia Word Online w wersji Modern
Redakcja
24.02.2014 12:39, aktualizacja: 24.02.2014 15:42

Podczas trwającej konferencji MWC Microsoft oficjalnie zapowiedział aktualizację Windows 8.1 Update 1, którą użytkownicy mają otrzymać już wiosną. Oczywiście zapowiedź jest tylko formalnością, bo o zmianach w Update 1 dla Windows 8.1 wiemy już sporo. Na początku miesiąca do sieci wyciekła również paczka aktualizacyjna i niektórzy z użytkowników zdecydowali się na jej instalację. Aktualizacja będzie oczywiście bezpłatna, oprócz poprawek zauważonych błędów ma przynieść pewne zmiany w samym interfejsie, zbliżając do siebie pulpit tradycyjny oraz ten nowy, kafelkowy.

Pokazana podczas prezentacji wersja potwierdza to, co znalazło się w przeciekach: pewne zmiany w interfejsie Modern, a także umieszczenie przycisków zasilania na ekranie głównym, aby dostęp do nich był łatwiejszy (po dziś dzień nietrudno znaleźć przecież osoby, którym wyłączenie komputera z Windows 8/8.1 na pokładzie sprawa poważny problem – nie bez powodu zresztą). Potwierdzono także możliwość przypinania skrótów do aplikacji typu Modern na pasku zadań.

Obraz

Co ciekawe, Joe Belifore z Microsoftu powiedział dziennikarzom podczas konferencji MWC 2014, że firma ta planuje dalsze ulepszanie systemu Windows i zaoferowanie użytkownikom jak najlepszych doświadczeń na różnych urządzeniach. Według nieoficjalnych doniesień, ma to przebiegać znacznie szybciej niż do tej pory i Windows 9 zobaczymy rzekomo już na początku 2015 roku, czyli niespełna rok po wydaniu aktualizacji Update 1 dla aktualnie dostępnej edycji. Możliwe, że szczegóły poznamy dzięki konferencji deweloperskiej BUILD 2014, która odbędzie się w kwietniu.

Ciekawostką jest także pojawienie się w oficjalnym sklepie Microsoftu darmowej aplikacji Word Online. Tak naprawdę pozwala ona dokładnie na to samo, co wersja dostępna w odświeżonym ostatnio pakiecie dla przeglądarek internetowych. Na pewno jest natomiast łatwiejsza do włączenia, bo wymaga jedynie naciśnięcia odpowiedniego kafelka i zalogowania się do konta Microsoft. Aplikacja jest dostępna dla Windows 8.1 oraz Windows RT 8.1. Nie wiadomo, czy pojawią się podobne aplikacje związane z arkuszem kalkulacyjnym Excel czy programem do tworzenia prezentacji PowerPoint.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)