Miesiąc przed premierą Windows 10 build 10151 śliczne jak KDE Plasma

Miesiąc przed premierą Windows 10 build 10151 śliczne jak KDE Plasma

Miesiąc przed premierą Windows 10 build 10151 śliczne jak KDE Plasma
29.06.2015 16:34, aktualizacja: 29.06.2015 20:28

Do premiery Windows 10 został miesiąc. System, którego rozwójmogliśmy obserwować w pojawiających się niemal z tygodnia natydzień kompilacjach, zarówno tych oficjalnych, jak inieoficjalnych, udostępnianych przez chińskie i rosyjskie fora, niepowinien już mieć dla nas żadnych znaczących tajemnic. Kolejnewersje przynieść mogą najwyżej drobne ulepszenia zarówno tak odstrony technicznej jak i wizualnej. Co tu bowiem ulepszać? Najnowszanieoficjalna kompilacja 10151 okazała się zaskakująco ładna idopracowana.

Obraz
Obraz

Z kompilacją 10151 za wiele nie zrobicie. Pojawiła się nachińskich cyberschowkach, tylko w mandaryńskiej (zh-CN), 64-bitowejwersji językowej, póki co nie widzieliśmy żadnych innych wersji.Koledzy z chińskich serwisów IT już jednak zdążyli jąprzetestować, a nawet przedstawić sporo zrzutów ekranu, na którychWindows 10 wygląda bardzo dobrze.

Obraz
Obraz

Z nowości software'owych – w tej wersji debiutuje aplikacjaPhone Companion, pozwalająca użytkownikom smartfonów z Androidem,iOS-em oraz Windows Phone na synchronizowanie danych z komputerem iusługami Microsoftu. Dodano też nowe ikony dla aplikacjisystemowych, m.in. Poczty i Kalendarza.

Obraz
Obraz

Patrząc na załączone zrzuty ekranu można mieć wrażenie, żemamy do czynienia nie z kolejną mutacją Windows 8.1, ale z jakimśudanym klonem KDE Plasma. Do interfejsu wróciły przezroczystości,estetycznie dopasowane do wzornictwa Modern, całość zaczęłasprawiać wrażenie od podstaw przemyślanej na nowo.

Czy tak dobrze będzie wyglądało finalne Windows 10, przekonamysię już 29 lipca.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (198)