Mieszkania na wynajem bez kaucji. Nowy projekt polskiej firmy Rezuro

Mieszkania na wynajem bez kaucji. Nowy projekt polskiej firmy Rezuro

Wynajem mieszkań bez kaucji? Nowe rozwiązanie od polskiej firmy (fot. Flickr)
Wynajem mieszkań bez kaucji? Nowe rozwiązanie od polskiej firmy (fot. Flickr)
23.02.2021 10:10

Firma Rezuro stworzyła internetowy serwis o tej samej nazwie, którego głównym celem jest pomoc m.in. studentom i pracownikom w znalezieniu upragnionego lokum. Portal łączy zweryfikowanych lokatorów z gospodarzami i zarządzającymi nieruchomościami, oferując średniookresowy najem, z możliwością rozliczania tygodniowego. Co najważniejsze, wszystkie ogłoszenia na stronie są bez kaucji.

Wynajem mieszkania bez kaucji to rozwiązanie, które będzie interesować każdego, kto poszukuje swoich tymczasowych "czterech kątów". Wiedzą o tym Przemek Jurek i Marcin Niewitecki, założyciele serwisu Rezuro, który już został okrzyknięty polskim Airbnb (popularny portal internetowy umożliwiający wynajem mieszkań od osób prywatnych). W projekt naszych rodaków zainwestował polsko-amerykański fundusz SMOK Ventures.

Twórcy Rezuro są przekonani, że zapotrzebowanie na mieszkania w oferowanej przez nich formule będzie błyskawicznie rosnąć. Biorąc pod uwagę ich doświadczenie w biznesie, trzeba przyznać, że mają nosa do udanych inwestycji. To właśnie Jurek i Niewitecki byli twórcami serwisu internetowego Lavito.pl, służącego do rezerwacji wizyt u fryzjera lub w salonie kosmetycznym. Portal w 2018 roku został kupiony przez Booksy.

Rezuro - odpowiedź na kryzys związany z pandemią

Startup jak na razie rozwija swoje skrzydła w Warszawie, oferując głównie pokoje na wynajem. W ciągu kilku miesięcy od rozpoczęcia działalności, z serwisu skorzystało już kilkaset najemców. Użytkownikami portalu Rezuro są przede wszystkim młodzi pracownicy fizyczni oraz studenci.

  • Wraz z wybuchem pandemii zmienił się rynek wynajmu. Jednocześnie kryzys sprawił, że wielu młodych ludzi nie może sobie pozwolić na podpisanie długoterminowej umowy. Wcześniej wynajem w okresie od 30 dni do roku był skierowany głównie do ekspatów, konsultantów pracujących na projektach i zagranicznych studentów. My oferujemy im rozwiązanie w postaci platformy do wynajmu umeblowanych mieszkań i pokoi na kilka tygodni lub miesięcy, bez długoterminowych zobowiązań - wyjaśnia Niewitecki, cytowany przez serwis Cyfrowa.pl.

Jak informują twórcy serwisu, Rezuro umożliwia lokatorom znalezienie i najem całkowicie online. Platforma dba o bezpieczeństwo obu stron, m.in. weryfikujących najemców, a także oferując płatności online, w ramach których portal nawiązał współprace z Twisto.

Co ciekawe, lokatorzy już wkrótce będą mogli korzystać z opcji płatności odroczonych. Założyciele Rezuro wyjaśniają, że w ten sposób opóźnienia w wynagrodzeniach lub krótkotrwałe przerwy w pracy nie będą stanowiły przyczyny rezygnacji z wynajmu.

Ambitne plany założycieli Rezuro

Twórcy serwisu informują, że około 90 proc. klientów Rezuro wynajmuje pokój w ciągu jednego dnia od wypełnienia formularza rezerwacyjnego. - Pokolenie obecnych studentów oraz młodych pracowników jest wychowane na platformach, takich jak Uber, Pyszne.pl czy Booksy, i oczekuje usług typu click-to-rent. Jednak skala rynku wynajmu oraz jego rozdrobnienie sprawiają, że proces digitalizacji zachodzi tu dużo wolniej niż w przypadku hoteli - tłumaczy Niewitecki, cytowany przez portal Cyfrowa.pl.

Według szacunków Rezuro, rynek pokoi na wynajem w Polsce liczy co najmniej 100 tys. obiektów i nadal rośnie. Zdaniem Przemysława Jurka wpływają na to zmiany na rodzimym rynku pracy (do którego każdego roku dołączają tysiące młodych ludzi z całej Europy Środkowo-Wschodniej) oraz rosnące ceny nieruchomości.

Założyciele platformy planują pozyskać i udostępnić w serwisie kilka tysięcy pokoi w Polsce do końca roku. Nie ukrywają, że myślą także o podbiciu rynków zagranicznych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)