Minecraft pomaga żołnierzom stacjonującym w Afganistanie

Minecraft pomaga żołnierzom stacjonującym w Afganistanie14.07.2014 11:45
Minecraft pomaga żołnierzom stacjonującym w Afganistanie

Ludzie w traumatycznych sytuacjach szukają różnych metod na zachowanie zdrowia psychicznego. Jeden z żołnierzy stacjonujących w Afganistanie, znany jako udlose, stworzył w Minecrafcie całą wieś aby mieć coś ładnego, co mógłby oglądać. Na Reddicie opisał jak w trakcie tworzenia Autumnvale w jego głowie plotła się opowieść o historii tego miejsca, które jest snem żołnierza.

350110157499492289

Według opowieści udlose, Autumnvale było wieki temu potężną warownią, jednak obecnie jest cichym i spokojnym miejscem. Dawne pola walki obecnie służą pod uprawę zbóż, zaś dawna forteca na zachodzie, The Bastion, jest już tylko stertą ruin, pośród których rosną dynie i zboża. Dla stacjonującego żołnierza niewątpliwie takie wirtualne miejsce było ostoją normalności i pozwalało zapomnieć o niedogodnościach jego obecnego życia.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jak widać na tym przykładzie, gry komputerowe nie są takie złe, jak się je wielokrotnie przedstawia, mogą nawet służyć jako rodzaj terapii dla wielu osób. Autor tego wirtualnego dzieła sam zresztą planuje trochę jeszcze dopracować wieś i udostępnić możliwość pobrania jej dla każdego. Obecnie zaś pracuje on nad projektem Autumnshade Castle. Fani Minecrafta powinni mieć oko na jego pomysły, dla wielu mogą one być inspirujące.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)