Mininova przegrywa proces przeciwko BREIN

Redakcja

27.08.2009 13:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mininova, jeden z największych serwisów umożliwiających wyszukiwanie plików torrent, przegrał proces założony przez organizację BREIN. Holenderski sąd nakazał filtrowanie wszystkich linków tak, aby wśród nich nie było odnośników prowadzących do danych chronionych prawem autorskim. W przeciwnym wypadku Mininova będzie musiała zapłacić 5 milionów euro kary.

W kwietniu informowaliśmy o tym, że The Pirate Bay przegrało słynny proces przeciwko kilku firmom fonograficznym. Kilka miesięcy później, sąd nakazał administratorom tego serwisu blokowanie dostępu do Zatoki Piratów wszystkim użytkownikom z Holandii. Był to skutek sporu z organizacją BREIN, która stoi na straży ochrony praw autorskich w tym kraju. Teraz przedstawiciele BREIN mają kolejne powody do radości: wygrany proces przeciwko serwisowi Mininova. Na mocy wyroku administratorzy strony mają trzy miesiące na usunięcie wszystkich odnośników do plików chronionych prawem autorskim. W przeciwnym wypadku czeka ich pięć milionów euro kary. W uzasadnieniu holenderski sąd napisał, że strona dopuściła się naruszenia praw autorskich i czerpała z tego korzyści majątkowe (dochody z reklam wyniosły w 2007 roku ponad milion euro).

Wygląda więc na to, że BREIN wygrało kolejną bitwę toczoną przeciwko stronom poświęconym plikom dostępnym w sieciach BitTorrent. Na ostateczny wynik wojny przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać. Być może dużą rolę w całej tej historii odegra ostateczne przejęcie serwisu The Pirate Bay (jakie ma nastąpić jutro) i zmiana charakteru jego działalności.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)