Mistrzostwa świata w gry komputerowe w Łodzi? W przyszłym roku są na to szanse

Mistrzostwa świata w gry komputerowe w Łodzi? W przyszłym roku są na to szanse

Mistrzostwa świata w gry komputerowe w Łodzi? W przyszłym roku są na to szanse
17.11.2014 17:41, aktualizacja: 28.01.2015 10:50

Łódź faktycznie zaczyna wypracowywać sobie pozycję centrum wszystkiego, co z grami związane. Prawdą okazują się zakulisowe pogłoski z Game Summit 2014, że nie tylko do miasta chce się ściągnąć producentów czy młodych deweloperów, ale także samych fanów świata elektronicznej rozgrywki. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, już przyszłej jesieni Łódź stanie się miejscem finałów 7 edycji mistrzostw świata w gry komputerowe.

Obraz

Popularność Intel Extreme Masters w Katowicach, której to imprezy nie tylko ponownie doczekamy się w marcu, ale też na pewno już i w kolejnych latach, pokazała, że tego rodzaju inicjatywy są doskonałą formą promocji miasta. Nic dziwnego więc, że w Łodzi, chcącej wyróżniać się w temacie gier, także przyjrzano się sprawie. Trwają pertraktacje z organizatorami rozgrywek e-Sport World Championship. W Azerbejdżanie zakończono właśnie 6 ich sezon i ponoć kolejny zawitać ma teraz do centrum Polski. Podobno domknięcie sprawy to najzwyczajniej kwestia podpisania odpowiednich dokumentów.

Mistrzostwa miałyby odbyć się oczywiście na Atlas Arenie, najbardziej rozpoznawalnym w tej chwili obiekcie w mieście. Jeżeli zestaw gier turniejowych się powtórzy, fani rywalizacji gwiazd eSportu mogą liczyć na emocjonujące przeżycia z finałów DotA 2, StarCrafta II, Hearthstone, a także Ultra Street Fighter IV i Tekken Tag Tournament 2. Obecność obu znanych bijatyk to cenna wiadomość dla ich miłośników w naszym kraju, od lat łamiących tzw. arcade sticki na różnego rodzaju mniejszych oraz większych turniejach, wbrew pozorom rozgrywanych w Polsce naprawdę dość często.

Przewiduje się, że finały 7 sezonu przyciągną przynajmniej 450 najlepszych graczy z całego świata, a zobaczyć je będzie chciało nawet 150 tysięcy przybyłych. Pula nagród w grach głównych to minimum 100 tysięcy dolarów, a do tego dojdą oczywiście turnieje towarzyszące z cennymi nagrodami. Co ciekawe, przed wakacjami Urząd Miasta wystąpił do Ministerstwa Sportu o uznanie gier komputerowych oficjalną dyscypliną sportową. To też już tylko kwestia czasu, więc warto rozgrzewać klawiatury i pady... Impreza potrwa trzy dni, promując miasto głośno w październiku lub listopadzie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)