MIUI 9 coraz bliżej. Wybrane modele bez cotygodniowych aktualizacji

MIUI 9 coraz bliżej. Wybrane modele bez cotygodniowych aktualizacji

MIUI 9 coraz bliżej. Wybrane modele bez cotygodniowych aktualizacji
26.06.2017 16:10

Nowa wersja MIUI, nakładki smartfonów Xiaomi, coraz bliżej, co potwierdzają oficjalne informacje. Mówi się o sporym zastrzyku nowości. Zanim jednak zaczniemy wyczekiwać nowej wersji MIUI, trzeba pogodzić się z jedną złą wiadomością – wstrzymanie dla wybranych smartfonów Xiaomi cotygodniowych aktualizacji aż do sierpnia.

Na początku maja pojawiły się informacje o dwóch nowościach w MIUI 9. Dowiedzieliśmy się wówczas, że nakładka zaadaptuje przydatne nowości, które trafił do Androida Nougat. Pierwszą z nich będzie możliwość korzystania z dwóch aplikacji na dzielonym ekranie. Drugą nowość stanowić będzie tryb Picture-in-Picture, czyli możliwość oglądania filmów w niewielkim pływającym okienku, widocznym w pozostałych aplikacjach i na pulpicie.

źródło: gizmochina.com
źródło: gizmochina.com

Na oficjalnym profilu MIUI na Weibo oficjalnie potwierdzono, że prace nad nową wersją nakładki trwają. Ponadto w dyskusji pod postem, Lei Jun zajmujący się rozwojem MIUI, poinformował, że nakładka będzie jeszcze stabilniejsza, płynniejsza i wydajniejsza. W sieci pojawiły się kolejne zrzuty ekranu pokazujące MIUI 9. Tym razem możemy zobaczyć jak działa wielozadaniowość, podgląd otwartych aplikacji i funkcja otwarcia nowego okna tej samej aplikacji.

źródło: gizmochina.com
źródło: gizmochina.com

Wyciek zrzutu ekranu może oznaczać, że nowa wersja nakładki jest już w zaawansowanym stadium rozwoju i wkrótce powinna wejść w fazę zamkniętej bety. Nakładka MIUI 9 będzie bazowała na Androidzie 7.0 Nougat i możliwe, że pojawi się jeszcze tego lata.

Oprócz poznania wstępnych informacji o MIUI 9, dowiedzieliśmy się również, że smartfony Xiaomi z Androidem 6.0 i starszym zostały wykluczone z cotygodniowych aktualizacji. Dotyczy to jednak wersji testowych oprogramowania. Zawieszenie nie dotyczy natomiast Global/China Stable ROM. Wykluczenie ma potrwać do sierpnia, a listę urządzeń znajdziecie na en.miui.com.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)