MIUI 9: pierwsza Beta w wersji Global dostępna do pobrania

MIUI 9: pierwsza Beta w wersji Global dostępna do pobrania

MIUI 9: pierwsza Beta w wersji Global dostępna do pobrania
Oskar Ziomek
11.08.2017 13:25, aktualizacja: 11.08.2017 13:56

Dobra wiadomość dla użytkowników smartfonów Xiaomi, którzy wyczekiwali na możliwość instalacji nakładki MIUI w wersji 9, o której mówiło się już od dłuższego czasu. Oprogramowanie weszło właśnie w fazę testową i można już pobierać jego globalną wersję beta. Dostępna jest ona na tę chwilę dla Xiaomi Redmi Note 4 (w wersji z procesorem Qualcomma), Redmi Note 4X oraz flagowego Mi6.

Wkrótce jednak zostanie udostępniona także w drugiej partii dla modeli Mi MIX, Mi Note 2, Mi 5, Mi 5s, Mi 5s Plus, Mi Max 2, Mi Max, Redmi 4/4X oraz w trzeciej dla Redmi 2, Redmi 2 Prime, Mi 3, Mi 4, Redmi Note 3 (w wersji z procesorem Qualcomma), Redmi Note 3 w edycji specjalnej, Redmi Note 4 MTK , Mi 4i, Redmi Note 2, Redmi Note Prime, Mi 2/2S, Mi Note, Redmi 3/Prime, Redmi 3S/Prime oraz Redmi 4A. Jak widać, wzięto więc pod uwagę wiele urządzeń, również tych najtańszych.

Obraz

W MIUI 9, która ma być najszybszą jak dotąd nakładką dla Xiaomi postawiono między innymi na zaawansowaną optymalizację systemu, nowe ikony i animacje uruchamiania programów, łatwiejszą edycję ekranu startowego, opcję włączania trybu cichego przyciskiem głośności, czy wreszcie wyczekiwany tryb dzielonego ekranu.

Premiera stabilnej wersji na rynku chińskim przewidywana jest już na połowę sierpnia, zaś wersja globalna powinna ujrzeć światło dzienne w przeciągu kilku miesięcy. Warto także pamiętać, że MIUI 9 nie jest bezpośrednio powiązane z Androidem 7.

Linki do pobrania najnowszej nakładki MIUI znaleźć można w dzienniku zmian, który opublikowano na oficjalnym forum.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)