2 mln sprzedanych Leopardów

Strona główna Aktualności

O autorze

Dwa dni, tyle właśnie potrzebowała firma Apple by sprzedać 2 mln egzemplarzy swojego najnowszego systemu operacyjnego Mac OS X Leopard.

Liczba ta pochodzi m.in. ze sprzedaży Leoparda u autoryzowanych sprzedawców, ze sklepu online Appla i sprzedaży zestawów najnowszych komputerów Mac, które posiadają zainstalowany system 10.5. Apple podaje również, że wynik ten jest najlepszym w historii firmy jeżeli chodzi o zainteresowanie kolejnymi edycjami systemu (jak do tej pory było ich aż pięć). Jak można zaobserwować z roku na rok użytkowników komputerów Mac jak i samego systemu wydawanego przez Appla ciągle przybywa.

Przypomnijmy, że Leopard jest bogatszy o ponad 300 nowych funkcji w porównaniu do Tigera. Nie chodzi tu jedynie o udoskonalenie interfejsu użytkownika i poprawę estetyki, ale również uzyskanie zgodności z POSIX czy wprowadzenie obsługi przełomowego systemu plików ZFS (Zettabyte Filesystem). Bardzo ważną dla nas, Polaków, nowością jest dostępność polskiej wersji językowej. Jednak zespołowi tworzącemu Leoparda nie udało się umieścić w wersji przeznaczonej do sprzedaży wszystkich zapowiedzianych funkcji, także z niecierpliwością czekamy na uaktualnienia.

Licencja jednostanowiskowa kosztuje 499 zł. Pakiet Mac OS X Leopard Family Pack przeznaczony do instalacji w domu na maksymalnie 5 stanowiskach dostępny będzie w cenie 769 zł.

© dobreprogramy
s