Ile to 1+2+3? Według iPhone'a, 24...

Ile to 1+2+3? Według iPhone'a, 24...

Ile to 1+2+3? Według iPhone'a, 24...
23.10.2017 13:12, aktualizacja: 23.10.2017 17:21

Na reddicie wystrzelił właśnie ciekawy wątek dotyczący kalkulatora wbudowanego w najnowszą wersję systemu dla iPhonów. O co chodzi? Spróbujcie uruchomić kalkulator i sprawnie, bez robienia dużych przerw, wpisać 1+2+3. Wynik, który z dużym prawdopodobieństwem otrzymacie, to... 24.

Ile to 1+2+3? Według iPhone'a, 24...

Spoiler dla tych, co z matematyką w szkole byli na bakier - wynik takiej operacji powinien dać 6. Kalkulator w najnowszej wersji systemu iOS 11 pokazuje 24. Prawidłowy wynik otrzymacie tylko wtedy, kiedy operacje dodawania wykonacie baaarrdzooo woooolnoooo. Im szybciej wpiszecie cyfry, tym większe ryzyko, że kalkulator zgłupieje. Problemy pojawiają się oczywiście na różnych operacjach, nie tylko przy dodawaniu i nie tylko przy prostych cyfrach typu 1, 2 czy 3.

Problem bierze się najprawdopodobniej z animacji, które w nowym kalkulatorze opóźniają gotowość aplikacji do odczytania kolejnego przyciśnięcia ekranu. W takim przypadku kalkulator nie zauważa, że po naciśnięciu cyfry 2 dotknęliśmy plusa i dopisuje trójkę jako część liczby. Wydaje się, że błąd dotyczy wyłącznie operatorów, a nie szybko naciskanych po sobie cyfr. Co ciekawe, błąd nie został póki co wyłapany przez Apple i występuje nawet w najnowszej becie iOS 11.1. Tak na marginesie, użytkownicy reddita zauważyli przy tej okazji, że strona Apple pozwalająca zgłosić feedback jest podobnie zaniedbana, jak kalkulator i w menu rozwijanym nie ma najnowszych wersji iOS.

Problem ma o tyle duże znaczenie, że kalkulator wbudowany w telefon jest jednym z bardziej popularnych narzędzi. Korzystamy z niego często w biegu, na szybko, nie zawsze zwracając uwagę na to, czy wynik operacji jest zgodny z nasza intuicją. Warto wtedy pamiętać, że komputer jak widać też potrafi się pomylić...

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (116)