Mobilne płatności trafią na Allegro – BLIK będzie zintegrowany z PayU

Mobilne płatności trafią na Allegro – BLIK będzie zintegrowany z PayU

01.08.2016 23:17

To może być prawdziwa „killer application” dla systemupłatności mobilnych BLIK, która może uczynić go poważnymrywalem nawet dla plastikowych kart płatniczych, które takpokochali Polacy. Już we wrześniu będziemy mogli płacićaplikacją w sklepach internetowych korzystających z PayU, aniewiele później, jeszcze tej jesieni – na platformie Allegro.

Wieści w tej kwestii przynosi blog Cashless.pl. Potwierdziły siędoniesienia, że już od kilku miesięcy trwają rozmowy międzyPolskim Standardem Płatności a PayU w sprawie udostępnieniapłatności BLIK-iem tym podmiotom, które korzystają z PayU. Sprawaniebagatelna, biorąc pod uwagę, że PayU to dziś największy wPolsce operator płatności elektronicznych, którego szybkiee-przelewy mają podobno 80-procentowy udział w rynku.

Rozmowy miały zakończyć się podpisaniem umowy, która zawieraharmonogram wdrożenia BLIK-a w sklepach internetowych korzystającychz PayU. Niezależne sklepy wprowadzą płatności mobilne już wewrześniu, poprzez jednoklikową metodę inicjacji transakcji. Będziew ten sposób można płacić nawet bez podawania PIN-u, wystarczyzatwierdzić transakcję w aplikacji.

Z samym Allegro sprawa zajmie więcej czasu. Może to być jesieńtego roku, o ile programiści zdążą ze wszystkim przed gorączkąświątecznych zakupów. W przeciwnym wypadku wdrożenie może zostaćprzesunięte na początek przyszłego roku.

Porozumienie uderza w samo sedno stosowalności BLIK-a. W kraju, wktórym niemal każdy aktywny konsument ma płatniczą kartęzbliżeniową, płatności mobilne nie stanowiły wielkiego rarytasu,były mniej wygodne od wyciągnięcia karty i przyłożenia doterminala. Jednak w płatnościach internetowych ta zbliżeniowaprzewaga plastiku przestaje istnieć, co więcej wiele osób obawiasię podawać numery swoich kart w Sieci. Daje to szansę BLIK-owi nato, by nie powtórzył marnego losu wcześniej wdrażanych w naszymkraju mobilnych systemów płatności, których agonię możemy terazobserwować np. w sieciBiedronka.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)