Mobilny Gmail zyskał opcje blokowanie nadawców i anulowania subskrypcji

Mobilny Gmail zyskał opcje blokowanie nadawców i anulowania subskrypcji
Redakcja

23.09.2015 09:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podobnie jak inne korporacje, także i Google wciąż aktualizuje i rozbudowuje swoje usługi i aplikacje. Najnowsza wersja zarówno webowego, jak i mobilnego Gmaila dla Androida pozwoli nam na szybkie zablokowanie określonych osób, a także wypisanie się ze subskrybowanych list mailingowych.

Mobilny Gmail nie jest najbardziej rozbudowanym klientem pocztowym dostępnym na Androida. Brakuje w nim wielu funkcji, jakie można znaleźć w aplikacjach firm trzecich, a jakie są w stanie konkurować z desktopowymi odpowiednikami. To, co czyni go wygodnym, to świetna integracja z usługą oferowaną przez Google. W zasadzie żadna inna aplikacja nie jest w stanie wykorzystać wszystkich mechanizmów oferowanych przez firmę – Gmail to od lat nie tylko zwykła skrzynka, ale i wiele dodatkowych opcji i integracja z dodatkowymi usługami. Podobnie jest i w tym przypadku.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Najnowsza wersja aplikacji wprowadza dwie interesujące nowości. Pierwszą z nich jest blokowanie określonych nadawców. Jeżeli otrzymujemy maile od osoby, z którą nie chcemy utrzymywać kontaktu, wystarczy przejść do opcji przy nadawcy i wybrać opcję blokowania kontaktu. Wszystkie kolejne wiadomości od niej będą automatycznie trafiać do spamu. Osobę możemy odblokować z poziomu dowolnej wiadomości od niej, odpowiednie opcje znajdziemy także w ustawieniach po zalogowaniu się do webowej wersji Gmaila. Funkcja ma naszym zdaniem jeden brak, albo raczej niedopracowanie: umieszczenie kogoś na liście zablokowanych nie oznacza, że wiadomość, którą przeglądaliśmy, trafi automatycznie do kosza lub spamu. Taka opcja (nawet w formie opcjonalnej) byłaby przydatna, teraz musimy robić to ręcznie.

Druga z nowości odpowiada za opcję anulowania subskrypcji. Jeżeli otrzymujemy wiadomości reklamowe z np. jakiegoś sklepu, a nie chcemy szukać w nich odpowiednich odnośników lub logować się na stronie, do anulowania tego procesu możemy wykorzystać Gmaila. Podobnie jak i w poprzednim przypadku, także i tutaj wystarczy rozwinąć opcje (choć tym razem nieco wyższe, dotyczące wiadomości) i wybrać odpowiednią pozycję. Mobilny Gmail zapyta nas o potwierdzenie, a po naszej reakcji spróbuje wypisać nas z listy. Oczywiście nie oznacza to, że zawsze maile w magiczny sposób przestaną do nas docierać: czasami możemy zetknąć się ze spamerami, dla których użycie tej opcji będzie jedynie potwierdzeniem, że powinni zasypywać naszą skrzynkę kolejnymi wiadomościami.

Dwie nowe funkcje nie są niczym rewolucyjnym, w bardziej rozbudowanych aplikacjach da się je osiągnąć przy użyciu np. filtrowania wiadomości. Jest to jednak dobry krok w celu jeszcze wygodniejszej obsługi Gmaila za pomocą urządzenia mobilnego: do wykonania tych operacji nie musimy wykorzystywać wersji webowej, wystarczy telefon lub tablet i kilka sekund poświęconych na konfigurację. Najnowszą odsłonę mobilnego Gmaila w wersjach dla Androida i iOS znajdziecie w bazie aplikacji naszego serwisu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)