Mobilny Google Docs teraz także po polsku

Mobilny Google Docs teraz także po polsku

Wojciech Cybulski
02.03.2011 21:41

Internetowy pakiet biurowy Google w wersji mobilnej wzbogacił się o kilkadziesiąt nowych wersji językowych. Wśród udostępnionych lokalizacji znalazł się język polski.

Google Docs w wersji dla telefonów komórkowych zadebiutował w listopadzie minionego roku. Przypomnijmy, że usługa umożliwia przeglądanie i edycję dokumentów z poziomu przeglądarki internetowej smartfona. Poza podstawowymi funkcjami mobilny Google Docs udostępnia także system pracy w grupie z podglądem zmian w czasie rzeczywistym i obsługuje mechanizm zamiany mowy na tekst. Od dnia dzisiejszego pakiet jest dostępny w 44 wersjach językowych. Użytkownik ma do dyspozycji zlokalizowany interfejs i może korzystać ze słownika i usług typu Voice w ojczystym języku. Lokalizacji doczekał się także arkusz kalkulacyjny. Google Docs powinien automatycznie wykryć domyślny język użytkownika - istnieje także możliwość zmiany lokalizacji w ustawieniach usługi.

Mobilny Google Docs jest dostępny na wiele platform, jednak w większości są one ograniczone do poglądu dokumentów. Możliwość edycji jest dostępna jedynie dla systemu Android w wersji 2.2 lub nowszej oraz na urządzeniach iPhone i iPad z systemem iOS 3.0 lub nowszym.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)