Mobilny Minecraft może coraz więcej. Na Windows 10 w promocji do maja

Mobilny Minecraft może coraz więcej. Na Windows 10 w promocji do maja

Mobilny Minecraft może coraz więcej. Na Windows 10 w promocji do maja
10.03.2017 12:22

Minecraft Pocket Edition zrobił kolejny krok w kierunku wyrównania możliwości z wersją desktopową. Ostatnia aktualizacja przyniosła między innymi możliwość handlowania z postaciami w wioskach, możliwość instalowania standardowych dodatków i nowe ubrania dla mieszkańców Biomu.

Autorzy gry założyli sobie, że przeniosą wszystkie brakujące elementy z Minecrafta do Minecraft Pocket Edition. Przed nimi długa droga, ale powoli i konsekwentnie dążą do celu. Handlowanie z NPC-ami w wioskach wygląda niemal identycznie jak w RPG. Można nawiązać kontakt z postacią mającą swoje stoisko w osadzie i wymieniać z nią towary i pieniądze. Większość straganiarzy specjalizuje się w konkretnych towarach, ale dostępny asortyment może się powiększać, jeśli gracz będzie wymieniał z nimi dużo towarów i zapracuje na dobrą reputację. Zasady są dość skomplikowane. Szczegóły można znaleźć na Wiki, jest co czytać.

Kolejną ważną nowością jest możliwość instalowania tych samych dodatków do wersji Pocket Edition i Minecrafta na Windowsa 10, który niedawno wyszedł z bety. Warto przy tej okazji wspomnieć, że Minecraft w Windows Store do maja jest przeceniony i można go kupić za 46 zł, a nie 125. Jeśli ktoś ma już wersję Javovą Minecrafta na Windowsa lub macOS, może dostać Minecrafta: Windows 10 Edition za darmo. Przykładowe dodatki i instrukcje pisania własnych znajdziecie na stronie gry. Dodatki pozwalają całkowicie zmienić grę i zapewniają długie godziny zabawy z projektowaniem własnych postaci i wymyślaniem dla nich zachowania, zmianami interfejsu gry, muzyki i efektów dźwiękowych. To już nie jest gra, to potężna platforma dla młodych programistów.

Introducing: Minecraft Add-Ons for Pocket and Windows 10 Edition

Kolejną nowością jest możliwość korzystania z pakietu skórek „Strangers”. Znajdują się w nim stroje dla postaci inspirowane horrorami.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Pod koniec lutego Mojang poinformował, że Minecraft pobił kolejny rekord sprzedaży. Podczas gdy wielu producentów może tylko pomarzyć o sprzedaniu 2 milionów kopii swojej gry, Minecraft sprzedał się w liczbie… nie, nie 22 milionów. 122 milionów kopii!

Hurrah! Sending a big thank you to all our amazing players. pic.twitter.com/5RaD1dpW65

— Minecraft (@Minecraft) 27 lutego 2017W Minecrafta można grać praktycznie wszędzie. W naszej bazie programów znajdziecie wspomnianego już Minecrafta 1.0.4 dla Windowsa 10 (aplikacja uniwersalna), wymagającego Javy dla Windowsa i macOS, a także dla Androida, iOS-a i Windows Phone.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)