Mobilny WhatsApp zyskuje nowe funkcje, dzięki którym zaoszczędzimy na transmisji

Mobilny WhatsApp zyskuje nowe funkcje, dzięki którym zaoszczędzimy na transmisji24.07.2015 11:24
Mobilny WhatsApp zyskuje nowe funkcje, dzięki którym zaoszczędzimy na transmisji
Redakcja

W tym roku komunikator WhatsApp Messenger przechodzi spore przeobrażenia. Od jakiegoś czasu użytkownicy mogą korzystać nie tylko z aplikacji mobilnej, ale również wersji webowej. Ta ostatnia pod względem funkcjonalności wciąż ściga oryginał, który również się rozwija – właśnie doczekaliśmy się kilku istotnych aktualizacji.

Twórcy programu zadziwili wiele osób, bo wydali kilka nowych wersji w ciągu zaledwie jednego dnia. Wbrew pozorom nie były to jedynie poprawki elementów, które w jakiś sposób zepsuto, lub które powodowały problemy. Aktualizacje zwiększyły możliwości programu na wielu płaszczyznach. Teraz po wejściu w profil znajomego możemy skonfigurować własne powiadomienia dla tej konkretnej osoby: wybrać dźwięk, kolor diody powiadomień, uruchomić wibracje, a także sterować wyskakującymi powiadomieniami zarówno dla wiadomości, jak i połączeń.

350139571297871809

Kolejna funkcja to opcja wyciszania czatu z wybranym znajomym. Jeżeli ktoś jest natrętem i nie chcemy, aby nam przeszkadzał, możemy wyciszyć czat na 8 godzin, tydzień, a nawet cały rok. W takich przypadkach możliwe jest także zupełne wyłączenie powiadomień. Niewielka, acz przydatna zmiana to opcja oznaczania czatu jako nieprzeczytany. Na liście wiadomości wystarczy wybrać rozmowę, a następnie z menu jakie się pojawi użyć opcji Oznacz jako nieprzeczytane. Funkcja ta może przydać się osobom, które właśnie otrzymały coś ważnego, a o czym nie chcą zapomnieć. Po oznaczeniu czat będzie zwracał na siebie uwagę odpowiednią ikoną i pogrubionym tekstem. W ustawieniach programu znajdziemy coś jeszcze: tryb niskiego zużycia danych, po którego aktywacji WhatsApp stara się używać jak najmniej transmisji pakietowej podczas połączeń głosowych.

WhatsApp znajdziecie w bazie naszego serwisu w wersjach dla Androida, iOS i Windows Phone. Najnowsza edycja może jeszcze nie być dostępna dla wszystkich użytkowników, możliwe jest jednak skorzystanie z osobnego pliku APK. Przypominamy, że komunikator pozwala użytkownikom na komunikowanie się ze sobą praktycznie bez kosztów (abonament w wysokości 3,39 zł płacimy raz na rok). Nie wymaga tworzenia żadnego konta, bo użytkowników rozpoznaje po numerach telefonów. Jest to silna, a zarazem bardzo prosta w obsłudze konkurencja dla Skype i Vibera.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)