Mobilny WhatsApp zyskuje nowe funkcje, dzięki którym zaoszczędzimy na transmisji

Mobilny WhatsApp zyskuje nowe funkcje, dzięki którym zaoszczędzimy na transmisji

Mobilny WhatsApp zyskuje nowe funkcje, dzięki którym zaoszczędzimy na transmisji
Redakcja
24.07.2015 11:24, aktualizacja: 24.07.2015 11:34

W tym roku komunikator WhatsApp Messenger przechodzi spore przeobrażenia. Od jakiegoś czasu użytkownicy mogą korzystać nie tylko z aplikacji mobilnej, ale również wersji webowej. Ta ostatnia pod względem funkcjonalności wciąż ściga oryginał, który również się rozwija – właśnie doczekaliśmy się kilku istotnych aktualizacji.

Twórcy programu zadziwili wiele osób, bo wydali kilka nowych wersji w ciągu zaledwie jednego dnia. Wbrew pozorom nie były to jedynie poprawki elementów, które w jakiś sposób zepsuto, lub które powodowały problemy. Aktualizacje zwiększyły możliwości programu na wielu płaszczyznach. Teraz po wejściu w profil znajomego możemy skonfigurować własne powiadomienia dla tej konkretnej osoby: wybrać dźwięk, kolor diody powiadomień, uruchomić wibracje, a także sterować wyskakującymi powiadomieniami zarówno dla wiadomości, jak i połączeń.

350139571297871809

Kolejna funkcja to opcja wyciszania czatu z wybranym znajomym. Jeżeli ktoś jest natrętem i nie chcemy, aby nam przeszkadzał, możemy wyciszyć czat na 8 godzin, tydzień, a nawet cały rok. W takich przypadkach możliwe jest także zupełne wyłączenie powiadomień. Niewielka, acz przydatna zmiana to opcja oznaczania czatu jako nieprzeczytany. Na liście wiadomości wystarczy wybrać rozmowę, a następnie z menu jakie się pojawi użyć opcji Oznacz jako nieprzeczytane. Funkcja ta może przydać się osobom, które właśnie otrzymały coś ważnego, a o czym nie chcą zapomnieć. Po oznaczeniu czat będzie zwracał na siebie uwagę odpowiednią ikoną i pogrubionym tekstem. W ustawieniach programu znajdziemy coś jeszcze: tryb niskiego zużycia danych, po którego aktywacji WhatsApp stara się używać jak najmniej transmisji pakietowej podczas połączeń głosowych.

WhatsApp znajdziecie w bazie naszego serwisu w wersjach dla Androida, iOS i Windows Phone. Najnowsza edycja może jeszcze nie być dostępna dla wszystkich użytkowników, możliwe jest jednak skorzystanie z osobnego pliku APK. Przypominamy, że komunikator pozwala użytkownikom na komunikowanie się ze sobą praktycznie bez kosztów (abonament w wysokości 3,39 zł płacimy raz na rok). Nie wymaga tworzenia żadnego konta, bo użytkowników rozpoznaje po numerach telefonów. Jest to silna, a zarazem bardzo prosta w obsłudze konkurencja dla Skype i Vibera.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)