Mocno okrojona wersja Instagrama w końcu doczekała się wyszukiwarki

Mocno okrojona wersja Instagrama w końcu doczekała się wyszukiwarki

Mocno okrojona wersja Instagrama w końcu doczekała się wyszukiwarki
21.07.2015 13:26

Instagram dostępny z poziomu przeglądarki jest mocno ograniczony względem mobilnej aplikacji. Potwierdzeniem tego jest wyszukiwarka, która dopiero teraz pojawiła się w wersji przeglądarkowej serwisu. Długo musieliśmy czekać, aby móc wyszukiwać znajomych czy zdjęcia. Teraz pozostaje nam liczyć, że w końcu pojawi się również możliwość dodania zdjęcia.

Facebook w 2012 roku zdecydował się kupić Instagrama za kwotę 1 mld dolarów. Okazało się, że była to świetna decyzja. Mimo iż na rynku jest kilka dużych portali społecznościowych, to znalazło się miejsce również dla kolejnego, co ciekawe, pod wieloma względami mocno ograniczonego serwisu. Instagram służy przede wszystkim do wrzucenia własnych zdjęć i do oglądania zdjęć wrzuconych przez znajomych. Nie znajdziemy tutaj nawet prostego czatu. Pozwoliło to jednak odnieść naprawdę spory sukces – ponad 300 milionów użytkowników.

Obraz

Od początku Instagram nastawiony jest na własną mobilną aplikację. To z jej poziomu możemy założyć konto i korzystać ze wszystkich funkcji serwisu. Dostęp z przeglądarki jak najbardziej jest, ale nie mamy wielu opcji. Możemy tylko polubić i skomentować zdjęcie znajomego, zacząć kogoś obserwować i wejść na profil konkretnej osoby. Nie możemy chociażby dodać nowego zdjęcia, ta możliwość zarezerwowana jest tylko dla mobilnej aplikacji. Instagram jednak nie zapomina o wersji przeglądarkowej i zwłaszcza ostatnio dodaje do niej coraz więcej funkcji. Na początku lipca wprowadzono większą rozdzielczość wyświetlanych zdjęć, będą one teraz przechowywane na serwerach w rozdzielczości 1080 × 1080 pikseli, a nie we wcześniejszej, stanowczo za małej rozdzielczości 640 × 640 pikseli.

Teraz wprowadzona została wyszukiwarka. To nie pomyłka, wersja dostępna z poziomu przeglądarki była tak ograniczona, że nie pozwała nawet na wyszukanie chociażby znajomego. Od teraz z poziomu przeglądarki możemy na Instagramie wyszukać konkretną osobę, a także zdjęcia na podstawie użytych hasztagów lub lokalizacji. Okno wyszukiwarki pojawiło się na samej górze i jego zlokalizowanie nie stanowi żadnego problemu. Wyszukiwanie działa poprawnie, mamy dostępne podpowiedzi, nie musimy więc zawsze wpisywać pełnej nazwy użytkownika czy lokalizacji, a wyszukane wyniki nie różnią się od tych dostępnych z mobilnej aplikacji.

Dodanie wyszukiwarki to niewielka zmiana i mogłoby się wydawać, że nic ona nie wnosi. Jednak to właśnie dzięki niej, korzystanie z wersji przeglądarkowej stało się odczuwalnie wygodniejsze. W łatwy sposób znajdziemy profil znajomego, nie musimy już znać na pamięć nazwy jego konta. W końcu możemy również przejrzeć zdjęcia po hasztagach lub zdjęcia pochodzące chociażby z naszego miasta.

Wersja Instagrama dostępna z poziomu przeglądarki nadal nie daje dostępu do wszystkich opcji. Ciągle brakuje tak podstawowej funkcji jak wrzucenie zdjęcia, a więc pozostaje nam tylko aplikacja mobilna. Może jednak Instagram w końcu wprowadzi i tę funkcję również dla wersji przeglądarkowej. Jest to bardzo prawdopodobne, w końcu ostatnio coś się ruszyło i co jakiś czas dostajemy nowe opcje.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)