Model V30 pierwszym smartfonem LG z ekranem P-OLED FullVision

Model V30 pierwszym smartfonem LG z ekranem P‑OLED FullVision

Model V30 pierwszym smartfonem LG z ekranem P-OLED FullVision
03.08.2017 12:51

LG oficjalnie poinformowało, że ich kolejny topowy smartfon będzie pierwszym z ekranem P-OLED (plastic OLED) FullVision. Nie będzie to jednak pierwszy model z wyświetlaczem w technologii OLED, na początku 2015 roku zadebiutował LG G Flex 2. Jego ekran sprawiał jednak pewne problemy – czy LG zdoła uniknąć wcześniejszych pomyłek?

Po serii plotek dotyczących LG V30, przyszedł czas na oficjalne informacje od producenta. Dotyczą one jednak tylko wyświetlacza, ale będzie to odczuwalna zmiana. Po pierwsze, do tej linii smartfonów także zawita ekran FullVision. Oznacza to, że będzie on miał proporcje 2:1, zaokrąglone rogi i będzie otoczony wyjątkowo smukłymi ramkami. W przypadku LG V30 rozdzielczość będzie wynosiła 1440×2880 pikseli.

Obraz

Po drugie, LG pierwszy raz od ponad dwóch lat, sięgnie po technologię OLED w swoim topowym smartfonie. Producent postawił na P-OLED (plastic OLED) – baza dla matrycy wykonana jest z plastiku, który jest znacznie odporniejszy na pęknięcia od szkła, a ponadto umożliwił zakrzywienie bocznych krawędzi w V30. Dodatkową warstwę chroniącą ma zapewniać szkło Gorilla Glass 5.

Jak wspomnieliśmy na początku – nie będzie to pierwszy smartfon LG wykorzystując ekran OLED. Wcześniej wyświetlacz OLED pojawił się w modelu G Flex 2. Nie obyło się jednak bez niedociągnięć. Użytkownicy skarżyli się na widoczną „ziarnistość” przy niskich ustawieniach jasności. Liczymy, że LG już uporało się z tym problemem i nowa matryca P-OLED będzie pozbawiona tej wady.

Firma dodaje, że rozwiązany został problem wypalających się pikseli, z którym mogliśmy spotkać się w starszych ekranach OLED. Dodatkowo nowy wyświetlacz ma potrzebować mniej energii, co ma przełożyć się na dłuższą pracę na akumulatorze. Ekran V30 ma charakteryzować się również świetna jasnością, czernią i odwzorowaniem kolorów. Względem panelu LCD czas reakcji ma być odczuwalnie szybszy, a dzięki wsparciu dla HDR10, oglądanie filmów ma zapewnić zupełnie nowe wrażenia dla oka.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)