Modern, czyli dawne Metro

13.08.2012 11:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na początku miesiąca informowaliśmy, że Microsoft zamierza zmienić nazewnictwo i przemianować Metro na coś nowego. Oficjalnie Metro było jedynie wewnętrzną nazwą kodową języka projektowania i opartego na typografii interfejsu użytkownika, ale z różnych źródeł wiadomo, że do zmiany zmusiła Microsoft firma Metro AG — właściciel sieci Real, Saturn i Media Markt.

Microsoft jeszcze nie potwierdził tego oficjalnie, ale ma już nową nazwę dla dawnego Metro. Nie będzie to na szczęście „The New Interface”. Wybór padł prawdopodobnie na proste i krótkie „Modern” (nowoczesny, nowożytny). Sformułowanie „Modern UI” zostało znalezione choćby na blogach MSDN. „Modern” pojawia się również w materiałach reklamowych Microsoftu, choć jeszcze nie jako nazwa własna, można więc przypuszczać że to dopiero przymiarki do zmian w dialogu firmy z klientem. Jednak wszystko wskazuje na to, że to słowo będzie powoli zajmować miejsce Metro.

. Nazwa Metro zdążyła się dobrze zakorzenić w świadomości programistów i użytkowników, pozostaje więc mieć nadzieję, że Modern dobrze ją zastąpi. Problem marketingowy na taką skalę na 3 miesiące przed premierą Windowsa 8 z pewnością przyprawił marketingowców w Redmond o ból głowy.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (65)