Modułowe smartfony projektu Ara trafią do sprzedaży na początku 2015 roku

Modułowe smartfony projektu Ara trafią do sprzedaży na początku 2015 roku

Modułowe smartfony projektu Ara trafią do sprzedaży na początku 2015 roku
Redakcja
17.04.2014 12:18

Projekt Ara rozpoczęty przez Motorolę i obecnie kontynuowany przez Google budzi spore emocje wśród osób zainteresowanych technologią. Trudno się temu dziwić, bowiem wizja złożenia własnego smartfonu z gotowych klocków wydaje się bardzo kusząca: nareszcie będzie można dostać to, czego naprawdę się oczekuje, a nie to, co oferuje rynek kierujący się trendami. Ostatnio dowiedzieliśmy się nieco na temat rozwiązań technicznych używanym w tym projekcie, a mianowicie magnesów elektropermanentnych. Teraz wiemy już, kiedy możemy spodziewać się faktycznego pojawienia się urządzeń na rynku.

Obraz

Wiadomo, że urządzenia te będą sprzedawane już na początku przyszłego roku. Zainteresowani będą mogli stworzyć własny unikalny model za pomocą narzędzia podobnego do Moto Maker stosowanego przez Motorolę. Co ważne, wybrać będzie można nie tylko poszczególne komponenty wewnętrzne, ale także samodzielnie wybrać kolory czy niektóre detale dotyczące designu. W przypadku developerów możliwe będzie otrzymanie urządzenia wcześniej, choć jeszcze nie wiadomo kiedy dokładnie. Google przewiduje, że urządzenie takie starczy na dobre kilka lat, w czasie którego będziemy po prostu wymieniać niektóre z podzespołów jeśli zajdzie taka potrzeba. Przypomina to zdecydowanie komputery desktopowe. Wiele wskazuje na to, że sprzęt ten nie będzie dedykowany dla zwykłych użytkowników: czy Ci naprawdę będą chcieli wybierać każdy aspekt urządzenia?

Możliwe, że dla takich osób powstaną gotowe predefiniowane zestawy, w przypadku których użytkownik będzie decydował jedynie o aspektach wizualnych wymarzonego urządzenia. Nie są znane również żadne ceny, choć trudno liczyć na to, aby były one niskie i atrakcyjne, przynajmniej nie na początku startu tego przedsięwzięcia. Konkretne informacje poznamy zapewne na oficjalnej konferencji dla developerów przygotowywanej przez Google.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)