iOSPodróże i transportKomunikacja zbiorowaMoovit – Your local trip planner with live bus schedules
Moovit – Your local trip planner with live bus schedules ikona

Moovit – Your local trip planner with live bus schedules

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Moovit to aplikacja - asystent w planowaniu podróży komunikacją miejską, przeznaczona na iPhone'y oraz iPady.

Dzięki Moovit możemy korzystać z informacji komunikacji miejskiej w ponad 800 miastach świata. Na tej liście nie ma jeszcze zbyt wielu miast w Polsce. Znajdziemy na niej Warszawę, Łódź, Lublin, Szczecin oraz Wodzisław Śląski.

Pierwszym krokiem w korzystaniu z aplikacji będzie wybór kraju oraz miasta, którego komunikacja zbiorowa nas interesuje. Po skonfigurowaniu, na głównym ekranie aplikacja zapyta nas, dokąd chcemy dojechać. Podając adres, program pomoże wyznaczyć trasę albo z bieżącej lokalizacji, albo z innego wybranego przez użytkownika punktu. Uruchomi wówczas nawigację, a powiadomienie o niej będzie stale dostępne systemowym pasku powiadomień.

Wyszukiwanie możemy skroić na własne potrzeby, wybierając porę podróży, liczbę środków transportu, które mają być uwzględnione w zaplanowanej trasie (w Warszawie także metro i kolej miejską), a także specyficzne warunki podróży: z małą liczbą przesiadek, z ograniczonym czasem podróży pieszo i według możliwie najkrótszej drogi.

Po wybraniu drogi i rozpoczęciu podróży, aplikacja cały czas monitoruje jazdę i wyśle nam przypomnienie, gdy będziemy musieli wysiąść na danym przystanku. Informacje w Moovit są podawane w czasie rzeczywistym (dzięki danym z GPS), a nie rozkładowym, co usprawnia całą podróż. Wybrane linie komunikacji miejskiej można też oznaczać jako ulubione, dzięki czemu aplikacja będzie wysyłać powiadomienia, gdy np. tramwaj danej linii zepsuje się na trasie lub będzie kursował inną innymi ulicami miasta.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentMoovit
Liczba pobrań79
Data aktualizacji27 paź 2022
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
Moovit – Your local trip planner with live bus schedules ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)