Mozilla chce zmian w ekranie wyboru przeglądarek

Mozilla chce zmian w ekranie wyboru przeglądarek
16.10.2009 12:51
Redakcja
Redakcja

Wiadomo już, że w systemach Windows XP, Windows Vista oraz Windows 7 pojawi się wkrótce ekran wyboru przeglądarek internetowych. Kolejność przeglądarek nie jest jeszcze do końca ustalona, więc producenci walczą o to, kto będzie na czele, a do czyjej przeglądrki trzeba będzie przewijać ekran. Swoje niezadowolenie z aktualnie planowanego rozmieszczenia otwarcie wyraża na przykład Mozilla.

Firmy Apple, Google, Mozilla oraz Opera, czyli wszyscy liczący się producenci przeglądarek mogą nadsyłać swoje propozycje odnośnie wyglądu ekranu wyboru do 9 listopada. Aktualnie wersja zakłada rozmieszczenie przeglądarek w kolejności alfabetycznej od nazw producentów. Według Mozilli, program Safari dla Windows jest mozolnie rozwijany i nie powinien znajdować się na pierwszym miejscu. Twórcy Firefoksa proponują rozmieszczenie przeglądarek według ich udziału na rynku z wyłączeniem Internet Explorera. Taki układ usytuowałoby Firefoksa na pierwszej pozycji. Na kolejnych znalazłyby się Chrome, Opera, Safari oraz Internet Explorer.

Swoje wizje dotyczące wyglądu ekranu wyboru przeglądarek mają z pewnością również pozostali producenci tych programów. Być może więc w tej sytuacji sprawiedliwym, lecz raczej niezbyt praktycznym rozwiązaniem byłoby ustawienie losowego rozmieszczania przeglądarek przy każdym otwarciu ekranu wyboru.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)