Mozilla nie chce tworzyć systemu operacyjnego

Mozilla nie chce tworzyć systemu operacyjnego

Redakcja
20.11.2009 12:54

Wiele wskazuje na to, że Mozilla nie pójdzie w ślady Google i nie stworzy systemu operacyjnego wzorowanego na swojej przeglądarce. Tak przynajmniej zadeklarowała Mitchell Baker, prezes fundacji, w wywiadzie udzielonym przy okazji opublikowania ostatniego raportu finansowego.

Myślę, że będziemy się koncentrować na Internecie i możliwościach jakie ze sobą niesie, zamiast inwestować w system operacyjny - stwierdziła w oficjalnym przemówieniu Mitchell Baker. Przy okazji opublikowania ostatniego raportu finansowego (w którym Mozilla zanotowała zysk rzędu 79 milionów dolarów) prezes Mozilli odniosła się również do planów zwiększenia ilości źródeł dochodów, obecnie w większości związanych z umową reklamową zawartą z Google.

Poczyniliśmy pewne kroki w celu znalezienia nowych źródeł wpływów. W Rosji zawarliśmy umowę z Yandex. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że dochody oraz umowy dotyczące wyszukiwania to zupełnie inny temat niż rozwój samej aplikacji. Nie prowadzimy z nikim rozmów dotyczących tego, jak powinien wyglądać nasz produkt - zaznacza Baker.

Prezes fundacji przyznała również, iż obecne dochody Mozilli są wystarczające do tego, by realizować wszystkie zamierzone plany. Jej zdaniem najbliższym celem jest wydanie aplikacji Thunderbird w wersji 3.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)