Mozilla odda Thunderbirda społeczności

Mozilla odda Thunderbirda społeczności

09.07.2012 12:17

Thunderbird — otwartoźródłowy, wieloplatformowy klient poczty wydawany przez fundację Mozilla — nie cieszy się już taką popularnością jak 2-3 lata temu. W dobie urządzeń mobilnych coraz mniej osób korzysta z samodzielnego klienta poczty na swoim systemie. Erę wprowadzania innowacji program ma już za sobą, w związku z czym Mozilla zamroziła jego dalszy rozwój po swojej stronie.

Thunderbird ma obecnie około 24 milionów użytkowników i nie zostanie przez Mozillę porzucony. Fundacja zamierza kontynuować aktualizowanie programu w celu dostarczania poprawek bezpieczeństwa i stabilności. Nie będzie jednak wprowadzać nowości — możliwość udostępniania załączników na YouSendIt jest ostatnią. Warto zaznaczyć, że decyzja Mozilli nie jest tak do końca nieoczekiwana, gdyż zespół rozwijający Thunderbirda już od kilku miesięcy tracił pracowników. Choć dla użytkowników może to być wiadomość niespodziewana, dopiero co wydana została wersja 13 programu, a przyspieszony cykl wydawniczy spotkał się z aprobatą społeczności.

Wprowadzanie nowych funkcji do Thunderbirda zostanie oddane w ręce społeczności, zaś programiści z Mozilli skupią się na wymyślaniu nowości dla innych projektów — Firefoksa na różnych platformach i Firefox OS.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)